• تاریخ : ۱۸ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

آب روی ماســت را دور نریزید زیرا…

 

نکته ای که کمتر کسی به آن توجه می کند این اســت که …بعضی ها مزه آب پنیر یا آب ماســت را دوست ندارند، در حالیکه دیگران آن را خیلی دوست دارند. آب پنیر یا آب ماســت مایعی اســت که توما هنگام تهیه ماســت یا پنیر از شیر جوشیده و غلیظ شده تشکیل می شود و روی سطح ماســت یا پنیر قرار می گیرد. در حالیکه تمام پروتئین به پنیر یا ماســت منتقل می شود، مواد حیاتی در آب آن جمع می گردد.

 

آب ماســت دارای مقادیر زیادی مواد معدنی خصوصاً کلسیم و ویتامین‌های محلول در آب مثل ویتامین ب۲ و ویتامین ب۶ اســت، به همین خاطر به فردی که باید چربی و پروتئین کمی مصرف کند و در مقابل به مواد معدنی و ویتامین نیاز دارد توصیه می‌شود آب ماســت بیشتری مصرف کند.

 

آب ماســت دارای مقادیر کمی پروتئین اســت و بدن می‌تواند به‌راحتی از این مقدار پروتئین به‌طور مطلوب اســتفاده کند، بنابراین برای افرادی که به‌دلیل داشتن پروتئین بالا، از خوردن شیر منع شدند، آب ماســت به‌عنوان یک جایگزین مناسب توصیه می‌شود.

 

کسانی که از یبوست رنج می برند با خوردن آب ماســت می توانند این دردسر را رفع کنند. کافی اســت هر روز یک لیوان آب ماســت بنوشند. با نوشیدن آب ماســت، اسید لاکتیک و میکروب های اسید لاکتیک موجود در آب ماســت، روده را به راحتی تحریک می کند.

 

مصرف آب ماســت، نه بار کلیه ها را سنگین می کند و نه دارای پروتئین اســت که در اثر تجزیه موادی تشکیل گردد که باعث چاق شدن باسن و ران و شکم گردد. کلیه ها می توانند مقادیر کم پروتئین را تحمل کنند، زیرا در صورت مصرف زیاد پروتئین مواد حاصل از تجزیه آن، فشار را در کلیه ها افزایش داده و در نهایت اجزاء تشکیل دهنده کلیه  صدمه دیده و حساس می شوند.

 

علاوه بر باکتریهای اسید لاکتیک موجود در آب ماســت تازه، پروتئین موجود در آن به سیستم ایمنی بدن قدرت می بخشد.با رژیم محتوی آب ماســت، خیلی از افراد چاق وزن خود را کم می کنند. نبودن چربی، پایین بودن کالری، و وجود ویتامین و مواد معدنی در آب ماســت، بدون ایجاد کمبود مواد مغذی، لاغر شدن را تسهیل می کند. علاوه بر این، خوردن آب ماســت هضم غذا را شدت می بخشد.

 

فال روزانه یکشنبه 28 خرداد 1396 آب روی ماســت را دور نریزید زیرا…

این مطلب از وب سایت بزرگ توما درج گردیده اســت

نوشته آب روی ماســت را دور نریزید زیرا… اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.