• تاریخ : ۵ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

گروه هکر Anonymous به‌تازگی ویدیویی منتشر کرده اســت که ادعا می‌کند ناسا در شرف منتشر کردن اخبار تماس با حیات بیگانه اســت.

روز سه‌شنبه هفته پیش، ویدیویی در یک کانال غیر رسمی یوتیوب منتشر شد که ادعا می‌شود به گروه Anonymous منتسب اســت. در این ویدیو که با تبلیغاتی نیز همراه اســت و تاکنون نیم میلیون بازدید داشته، گفته می‌شود ناسا به‌زودی با حیات فرازمینی ارتباط برقرار خواهد کرد.

اکتشافات اخیر در منظومه شمسی و سایر منظومه‌ها درواقع امیدها را برای ارتباط با حیات فرازمینی تقویت کرده اســت. در ماه آوریل، دانشمندان اعلام کردند که کاوشگر کاسینی موفق به کشف هیدروژن در سطح قمر سیاره زحل، انسلادوس، شده اســت؛ عنصری که وجود آن می‌تواند منجر به ایجاد حیات میکروبی در دریاچه‌ی این قمر یخ‌زده شود.

11612ae1 d693 412a 92b5 6922ee1feab8 آیا ناسا موفق به ارتباط با بیگانگان شده اســت؟

همچنین در ماه آوریل، دانشمندان در مرکز تحقیقات ایمز ناسا قابل‌اطمینان‌ترین کاتالوگ سیاراتی را که در کهکشان ما به دور ستاره‌ای در حال چرخش هستند (Exoplanet)، منتشر کردند و تعداد آن‌ها را به مجموع ۴۰۳۴ مورد رساندند. به گفته‌ی دانشمندان، ماهیت بالغ‌ بر ۲۳۰۰ سیاره‌ی کشف‌شده در توسط تلسکوپ فضایی کپلر، تاکنون تأیید شده اســت. در این مجموعه‌ی سیارات، بیشتر از ۳۰ سیاره‌ی هم‌اندازه با زمین در منطقه‌ی Goldilocks در اطراف ستاره‌هایشان قرار دارند که این امر می‌تواند منجر به حیات شود. این یافته‌های جدید، نمونه‌ای از هیاهوی اطلاعاتی درباره‌ی پتانسیل وجود حیات بیگانه در سطح سایر سیارات اســت.

dd1a683e d653 4dfc a660 29ffb8448bb2 آیا ناسا موفق به ارتباط با بیگانگان شده اســت؟

لَمار اسمیتین، رئیس کمیته‌ی علوم فضایی و فناوری، در جلسه‌ای در ۲۶ آوریل گفت:

تنها در چند دهه اخیر توانسته‌ایم وجود جهان‌های دیگر را کشف کنیم. پیگیری شواهد حیاتِ فراتر از سیاره ما، مردم آمریکا را مجذوب خود کرده اســت.

ویدیو منتشرشده توسط Anonymous، ابتدا با خواندن متنی از یک مقاله در پاسخ به جلسه‌ی کمیته‌ی کنگره و با موضوع پیش‌بینی قریب‌الوقوع کشف حیات فرازمینی آغاز می‌شود. این مقاله و ۲ مقاله‌ی دیگری که در این ویدیو خوانده می‌شود، در وب‌سایت Ancient Code در بازه‌ی زمانی ماه ژانویه تا آوریل امســال منتشر شده اســت و وب‌سایت DailyMail نیز وجود این مقالات را تأیید کرده اســت. به نظر می‌رسد این مقالات در کرواسی ثبت‌ و بدون ذکر نام نویسنده منتشر شده‌اند.

در این ویدیو همچنین نقل‌قولی از دکتر توماس زورباچِن، معاون مدیریت ناسا، بیان می‌شود. دکتر زورباچِن در طی سخنرانی خود در جلسه‌ی کنگره با موضوع پیشرفـــــت‌های جستجوی حیات، در ماه آوریل، گفت:

تمدن ما در شرف کشف شواهدی مبنی بر حیات بیگانگان در عالم اســت. با در نظر گرفـــــتن تمامی تلاش‌ها و مأموریت‌های متفاوتی که به‌طور خاص به دنبال کشف شواهدی مبنی بر حیات بیگانگان انجام‌ شده اســت، ما در شرف ایجاد یکی از عمیق‌ترین و بی‌سابقه‌ترین اکتشافات در کل تاریخ هستیم.

در این ویدیو، Anonymous این عبارات و همچنین کشفیات اخیر ناسا را شواهدی بر وجود حوادثی در آسمان‌های بالاتر می‌داند؛ اما دکتر زورباچِن، در سخنرانی خود به‌جای صحبت در مورد شواهد خاص یافت‌شده‌ی اخیر، تنها به پیشرفـــــت‌ها در توانایی بشریت برای جستجوی حیات اشاره می‌کند.

a5ce5b96 8500 4631 9071 6f02a6e437f7 آیا ناسا موفق به ارتباط با بیگانگان شده اســت؟

از جمله‌ی این پیشرفـــــت‌ها می‌توان از کشف TRAPPIST-1 (خواهر منظومه شمسی) در اوایل ســال جاری نام برد که ۷ سیاره زمین‌سان به دور ستاره‌ی آن در حال چرخش هستند. در ماه آوریل و در توضیح کشف این منظومه جدید، دکتر زورباچِن می‌گوید:

کشف این منظومه که تنها ۳۹ ســال نوری از ما فاصله دارد، به ما نشان می‌دهد که کشف سیارات زمین‌سان شاید از آنچه ما فکر می‌کنیم به ما نزدیک‌تر باشد. مطالعات آینده روی این سیستم سیاره‌ای می‌تواند امکان وجود شرایط مناسب حیات در این منظومه را به ما نشان دهد.

 او همچنین در سخنرانی خود بیان کرد که ناسا تاکنون موفق به کشف قطعی هیچ نشانه‌ای از حیات در ورای زمین نشده اســت:

درحالی‌که ما نشانه‌هایی قطعی از حیات فرازمینی نیافته‌ایم، جستجوی ما پیشرفـــــت‌های چشمگیری داشته اســت و اخترفیزیک بر افزایش تعداد مأموریت‌های ناسا تمرکز کرده اســت. یکی از این مأموریت‌ها، کاوشگر کیوریاسیتی ناسا اســت و شواهدی یافته که درگذشته در سیاره مریخ، شرایط مناسب برای حیات میکروبی و همچنین عناصر اولیه برای شروع حیات وجود داشته اســت.

در اخترفیزیک باید این نکته‌ی کلیدی را یادآور شد که برای پاسخ دادن به سؤال «آیا حیاتی در آنجا وجود دارد؟»، به پیشرفـــــت‌های لازم در تمامی زمینه‌های مختلف علمی و همکاری افرادی که در حال حاضر به این موضوع وارد نشده‌اند، نیاز خواهد بود. بااین‌حال موضوع یادشده ماهیت پژوهش عالی را نشان می‌‌دهد: پژوهش تنها برای یافتن پاسخ سؤالاتی نیست که درگذشته به وجود آمده‌اند؛ بلکه برای یافتن سؤالاتی کاملاً جدید اســت؛ سؤالاتی که تأثیر طولانی‌مدتی به وجود خواهند آورد.

ناسا تاکنون به درخواســت MailOnline برای اظهار نظر در این موضوع پاسخی نداده اســت.

شما را به دیدن ویدیوی منتشرشده توسط گروه هکر Anonymous دعوت می‌کنیم:

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته آیا ناسا موفق به ارتباط با بیگانگان شده اســت؟ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.