• تاریخ : ۱۳ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

1297568 526 احتمال فراخوان مقامات کاخ سفید به کنگره

خبرگزاری ایرنا: کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا تهدید کرده اســت در صورت کوتاهی مقامات کاخ سفید در پاسخ به سوالات مربوط به گفت وگو های ترامپ با جیمز کومی رئیس سابق اف بی ای، این کمیته خود را ملزم به اقدامات فوریتی و فراخواندن این مقامات به کنگره خواهد دید.

 

رهبران جمهوریخواه و دموکرات کمیته اطلاعات مجلس آمریکا بعدازظهر پنجشنبه با صدور بیانیه ای تصریح کردند که نمی توانند به توئیت های ترامپ که در آن ها مدعی شده اســت هیچ نواری از گفت وگو های خود با جیمز کومی رئیس اخراجی اف بی آی ندارد، اعتماد کنند و به اطلاعات بیشتری از سوی کاخ سفید نیازمندند.

این مقامات به همین منظور در نامه ای به کاخ سفید خواســتار توضیحات کافی و قانع کننده در این رابطه شده اند و گفته اند در صورتی که مسئولان کاخ سفید از دادن پاسخ به موقع به سوالات آن ها کوتاهی کنند ناگزیر خواهند شد با این موضوع بعنوان یک موضوع فوریتی برخورد کرده و کارکنان کاخ سفید را به دادن شهادت در مقابل کنگره فرابخوانند.

در ماه می امســال ترامپ در پی فراخوان جیمز کومی برای ادای توضیح در مقابل کمیته های کنگره آمریکا در یک توئیت تهدید آمیز گفت که کومی بهتر اســت امیدوار باشد که از گفت وگو های بین آن ها نواری ضبط نشده باشد.

کمیته اطلاعات مجلس آمریکا درجریان تحقیقات مربوط به این پرونده خواســتار ارائه هرگونه نوار، بخشنامه، یادداشت و یا اسناد دیگری در رابطه با این پرونده شد که ظاهرا همین در خواســت ترامپ را وادار کرد تا هفته گذشته در توئیت تازه ای بنویسد که او نه از گفت وگوهایش با کومی، نواری در اختیار دارد و نه از وجود چنین نواری مطلع اســت.

رهبران کمیته اطلاعات مجلس در این بیانیه در واکنش به پاسخ گذشته مقامات کاخ سفید به سوالات خود در رابطه با این اسناد، نوشته اند که کاخ سفید به صرف ارجاع به اظهارات رئیس جمهوری آمریکا در طریقهن ساختن این مسئله قصور کرده اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته احتمال فراخوان مقامات کاخ سفید به کنگره اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.