• تاریخ : ۱۲ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

مواظب سیگارهای الکترونیکی باشید. می توانند وسیله ای برای هک کردن شما باشند!

سیگارهای الکترونیکی نه تنها برای شما بلکه برای کامپیوترتان هم ضرر دارد!

با کاهش تعداد سیگاری ها در ایالات متحده در طی چند ســال اخیر سیگارهای الکترونیکی بسیار محبوب شده اند. طرفداران سیگارهای الکترونیکی معتقدند که این دستگاه می تواند به مردم کمک کند تا سیگار را ترک کنند. آن ها همچنین معتقدند که سیگار الکترونیکی کمتر از دخانیات معمولی خطرناک هستند. 
منتقدین این سیگارها معتقدند که مایع آئروسولی که سیگارهای الکتریکی تولید می کنند می تواند دردسرات سلامتی دیگری را ایجاد کند. حال تحقیقات امنیتی نشان داده اســت که می توان از سیگارهای الکترونیکی برای حمله به کامپیوترها و لپ تاپ ها اســتفاده کرد. 
محقق، راس بوینگتون این هفته در طی کنفرانسی در بی سایدز لندن نشان داد که چگونه می توان از سیگارهای الکترونیکی برای حمله به سیستم ها اســتفاده کرد. سیگارهای الکترونیکی شارژی یک درگاه یو اس بی دارند که می توان با اســتفاده از لپ تاپ و یا دسکتاپ آن ها را شارژ کرد. ممکن اســت یک سخت افزار اضافی روی این دستگاه ها نصب شده باشد که وقتی به کامپیوتر متصل می شود به صورت اوتوپلی پخش خودکار شود و فرمان هایی را اجرا کند. 
تحقیقات نشان داده اســت که بسیاری از ما خیلی راحت یک درایو یو اس بی را از هرجایی برداشته و آن را به اولین کامپیوتری که می بینیم متصل می کنیم تا ببینیم چه محتوایی در آن اســت، حتی با این که این کار ممکن اســت کامپیوتر یک نفر را به طور کامل نابود کند. 
FourOctets، یک هکر معروف در اسکای نیوز نشان داد که چطور می توان به یک کامپیوتر دستور داد تا یک بدافزار را دانلود کند. البته قابلیت هایی مانند کنترل حساب کاربری ( UAC) موجود در ویندوز ۱۰ حداقل از کاربر می پرسد که آیا می خواهند فایل EXE دانلود شده را اجرا کنند یا خیر. کاربران باید مواظب خطرات باشند و قبل از کلیک روی گزینه OK به پیام های کنترل حساب کاربری توجه کنند. 
مواظب سیگارهای الکترونیکی باشید. ممکن اســت که یک سیگار شارژی در اصل یک درایو یو اس بی باشد که می تواند کامپیوتر شما را نابود کند. 

 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته از سیگارهای الکترونیکی می توان برای هک کردن کامپیوترها اســتفاده کرد توما: اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.