• تاریخ : ۷ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

این طرح در ســال گذشته مطلوب بود اما با نقاط ضعف مختلفی همراه شد که مسئولان با اختلافات به وجود آمده در راســتای حل آن تلاش نکردند و اگر قرار بر این اســت که در ســال جاری نیز مد نظر قرار گیرد، نیازمند اصلاحات در بخش‌های مختلف اســت.

138744 825 اصلاح طرح کارت اعتباری خرید کالای ایـــرانی

 

رئیس انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی در قالب شش تقاضا، خواســتار تغییر و اصلاح در طرح کارت اعتباری خرید کالای ایـــرانی که طبق گفته مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت تا یک ماه آینده در دستور کار قرار می‌گیرد، شد.
 
محمدرضا دیانی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با طرح جدید کارت اعتباری خرید کالای ایـــرانی که طبق گفته مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت، تا یک ماه آینده کلید خواهد خورد اظهار کرد: این طرح در ســال گذشته مطلوب بود اما با نقاط ضعف مختلفی همراه شد که مسئولان با اختلافات به وجود آمده در راســتای حل آن تلاش نکردند و اگر قرار بر این اســت که در ســال جاری نیز مد نظر قرار گیرد، نیازمند اصلاحات در بخش‌های مختلف اســت.
 
وی با اشاره به اینکه در ســال گذشته جامعه هدفی که می‌توانست از طرح کارت اعتباری خرید کالای ایـــرانی اســتفاده کند محدود بود، گفت: باید محدودیت‌ها در ارتباط با جامعه هدف برداشته شود و به طور مثال کلیه کارمندان و کارگران امکان اســتفاده از این کارت‌ها را داشته باشند چرا که با بزرگ‌تر شدن جامعه هدف موفق‌تر شدن طرح مذکور دست‌یافتنی‌تر اســت.
 
رئیس انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی با بیان دومین درخواســت در زمینه اصلاح شرایط طرح کارت اعتباری خرید کالای ایـــرانی عنوان کرد: در این طرح باید سود در نظر گرفـــــته شده برای بازپرداخت به بانک‌ها پایین‌تر از نرخ‌های عادی باشد و تسهیلات با سود کمتری در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
 
دیانی همچنین با اشاره به اینکه در ســال گذشته اختلافات دستگاهی موجب شد تا طرح کارت اعتباری خرید کالای ایـــرانی با دردسراتی همراه شود تاکید کرد: در ســال جاری اگر قرار بر اجرای طرح خرید کالای ایـــرانی اســت باید با هماهنگی کلیه بخش‌ها و دستگاه‌ها شاهد موفقیت این طرح باشیم.
 
وی در ادامه با بیان اینکه چهارمین مسئله عدم فطریقه کالاهای با برند خارجی اســت، خاطرنشان کرد: در طرح کارت خرید کالای ایـــرانی تنها کالاهای با برند داخلی مد نظر قرار گرفـــــت اما در طرح کارت اعتباری خرید کالا، امکان خرید کلیه کالاها با برند داخلی و خارجی وجود داشت اما آنچه که در ســال جاری ما به آن تاکید داریم این اســت که تنها کالاهای با برند ایـــرانی در طرح‌های مذکور گنجانده شده تا این گونه از تولید داخل حمایت شود.
 
رئیس انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه پنجمین نکته‌ای که باید در طرح خرید کالای ایـــرانی مد نظر قرار گیرد مدت زمان بازپرداخت اقساط اســت، گفت: باید بازه زمانی بیشتری برای بازپرداخت اقساط در نظر گرفـــــته شود تا متقاضیان رغبت بیشتری نسبت به طرح از خود نشان دهند.
 
دیانی در پایان با بیان اینکه ششمین درخواســت ما تسهیل فرآیند صدور و ارائه کارت اســت، اظهار کرد: از مسئولان تقاضا می‌کنیم تا فرآیند صدور کارت را تسهیل کنند چرا که در این صورت کمک بسیار بزرگی به طرح کرده‌اند.
 
به نقل ایسنا، طرح توزیع کارت اعتباری خرید کالای ایـــرانی در ســال گذشته در ابتدا با سقف شش و در نهایت با سقف ۱۰ میلیون تومان مد نظر قرار گرفـــــت اما در ادامه با حواشی مختلفی همراه شد تا شاهد ایجاد اختلاف بین مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز بانک مرکزی بویژه در زمینه لیست کالاهای مورد فطریقه و نیز تسهیلات ارائه شده در طرح مذکور باشیم.
 
با این حال اخیرا محسن صالحی‌نیا، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، از آغاز طرح جدید توزیع کارت اعتباری خرید کالای ایـــرانی تا یک ماه آینده خبر داده و اعلام کرده اســت که طرح مذکور با شرایط متفاوت‌تری نسبت به ســال گذشته در دستور کار قرار می‌گیرد و به عنوان تکلیف از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به این وزارتخانه و نیز بانک مرکزی تکلیف شده اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته اصلاح طرح کارت اعتباری خرید کالای ایـــرانی اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.