• تاریخ : ۱ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

اسمارت فون ها ابزارهایی شکننده هستند که هر لحظه احتمال دارد این دردسر برایشان پیش بیاید، صرف نظر از گوشی ۷ ســاله ای که من دارم، و بار ها به شدت به زمین خورده و هیچ دردسری برایش پیش نیامده، گوشی های جدید امروزی بسیار نازک تر و ظریف تر از این هستند که با یک بار زمین خوردن دردسر دار نشوند. این بدین معنی اســت که شما باید در مدیریت گوشی ها توانمند تر باشید و دقت و مراقبت بیشتری به خرج دهید. همچنین می توانید با یک کاور، نمایشگر گوشی را محافظت کنید و یا اینکه با کیس و قاب و کیف مناسب بدنه را تا حدودی از ضربه حفظ کنید. وقتی صحبت از شکستگی گوشی می شود، اولین چیزی که تصور می کنید این اســت که گوشی را با یک نمایشگر شکسته و خاموش مشاهده کنید. اما حقیقت این اســت که ضربه دیدن گوشی تنها به نمایشگر محدود نمی شود. یکی از بخش های گوشی که حساسیت زیادی دارد و عموما با دردسر روبرو می شود دکمه پاور گوشی اســت. خوشبختانه ما ترفندی می دانیم که اگر گوشی شما از نظر دکمه پاور صدمه دید، یا این دکمه شکست و غیرفعال شد بتوانید آن را طریقهن کنید.

این ترفند صرفا برای کاربران پلتفرم های اندرویدی تهیه شده اســت.

ترفند اول: شبیه سازی دکمه فیزیکی

اگر دکمه پاور شما به گونه ای شکسته که چیزی از آن باقی نمانده می توانید با وسایلی خارجی و ساده، مثل خلال دندان یا گیره مو، جای ان را پر کنید و فشار لازم برای طریقهن سازی آن را شبیه سازی کنید. اما اگر این دردسر عمیق تر اســت می توانید به کمک کابل usb و فشار به موقع و درست دکمه هوم و ولوم گوشی را طریقهن کنید.

ترفند دوم: به کمک PC یا لپ تاپ

در این ترفند یاد می گیرید که چگونه گوشی خراب خود را با لپ تاپ یا سیستم های رومیزی طریقهن کنید. هر چند این طریقه بر روی شمار کمی از گوشی های اندرویدی کار می کند اما بد نیست آن را هم تست کنید. گوشی خود را با کابل USB تان به سیستم ویندوزی یا.. نصب کنید و اگر میزان شارژ به حد ۰ اســت، به گوشی اجازه دهید کمی شارژ شود چرا که برخی از گوشی ها حداقلی شارژ خاص برای طریقهن شدن نیاز دارند و تا این میزان به حد نصاب نرسد، فعال نمی شوند. پس پیشنهاد می کنم حدود ۳۰ دقیقه گوشی را به حال خود بگذارید تا شارژ شود.

گاهی اوقاب بسیاری از گوشی های هوشمند به محض اینکه میزان شارژ شدن شان به حد کافی برسد خود به خود طریقهن می شوند و نیازی به هیچ گونه اقدام اضافی توسط شما نیست. این موضوع مخصوصا برای زمانی که شارژ به ۰ می رسد و گوشی خود به خود خاموش می شود بیشتر کاربرد داشته و مشاهده شده اســت.

1x1.trans اگر دکمه پاور اندروید خراب شود چگونه گوشی را طریقهن کنیم؟

طریقه سوم: اســتفاده از دکمه های سخت افزاری دیگر روی گوشی

همانطور که می دانید دکمه هوم یا خانگی گوشی ها به همراه دکمه کنترل صدا یا ولوم، همیشه همراه هم بوده اند و تغییراتی را روی گوشی ها ایجاد کرده اند. برای طریقهن کردن گوشی که پاور آن صدمه دیده این بار هم این جفت وارد عمل می شوند. بدین منظور Volume Keys + Home Button را بیاد بسپارید و از آن اســتفاده کنید. برای اســتفاده از این ترفند باید مطمئن باشید که گوشی تان شارژ به اندازه کافی دارد. از این رو می توانید دکمه volume up یا افزایش ولوم را فشار دهید و در همین حال با کابل گوشی را به پی سی و یا لپ تاپ وصل کنید و کماکان دکمه ولوم را پایین نگهدارید و در همین حالت دکمه هوم را هم فشار دهید. شاید لازم باشد چند دقیقه به همین حالت گوشی را نگهدارید پس کمی صبور باشید و چند دقیقه تحمل کنید تا منوها روی گوشی ظاهر شوند. به محض دیدار منو روی گوشی و پایدار شدن نمایش آن می توانید دستان خود را رها کنید. در این حالت شمار زیادی منو و آپشن به شما نمایش می دهند که باید در میان آن ها کمی بچرخید شاید اگر تا حالا گوشی تان را روت نکرده باشید این کار برایتان ترسناک باشد و نگران از دست دادن گوشی تان باشید اما اگر دقت کنید با دکمه های ولوم می توانید در میان منو ها بچرخید و بعد از آن دکمه ریستارت را پیدا کرده و آن را بزنید. به همین سادگی گوشی تان طریقهن می شود.

طریقه چهارم: اســتفاده از دکمه ولوم + کابل usb

همانطور که گفته شد همه گوشی ها شبیه به هم نیستند و برخی از این سرویس ها و طریقه ها فقط روی برخی پلتفرم ها عملی اســت. مثلا بسیاری از گوشی ها دارای دکمه هوم نیستند. در چنین شرایطی باید به حداقل ها اکتفا کرد و ممارست داشت. بدین منظور گوشی تان را در دست بگیرید و دکمه لوم را فشار دهید و در همین حالت گوشی را به پی سی یا لپ تاپ وصل کنید. وقتی گوشی را وصل کردید کماکان دکمه را پایین نگهدارید تا عبارت start  را مشاهده کنید. دقت کنید که حتی با دیدن این گزینه هم نباید دستتان را از روی گوشی بردارید بلکه همزمان که در حال فشار دکمه ولوم هستید دکمه اســتارت را هم بزنید تا گوشی طریقهن شود. بدین ترتیب می توانید یک گوشی بدون دکمه هوم و با یک دکمه پاور شکسته را طریقهن کنید.

1x1.trans اگر دکمه پاور اندروید خراب شود چگونه گوشی را طریقهن کنیم؟

طریقه پنجم: شیوه ای مخصوص گوشی های سامسونگ

گوشی های سامسونگ دارای ویژگی Download mode هستند که طریقه کار با آن ها با طریقه های دیگر کمی متفاوت اســت اما برای اینکه کار شما را برای طریقهن کردن گوشی راه بیندازد کافی اســت. اگر گوشی شما دارای دکمه فیزیکی هوم اســت که کار ساده اســت و باید دکمه کاهش ولوم و هوم را با هم فشار دهید و نگه دارید. اما اگر از گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس اســتفاده می کنید که دکمه فیزیکی هوم در آن تعبیه نشده اســت، باید همزمان دکمه  Bixby و البته دکمه افزایش صدا یا ولوم را فشار دهید. دقت کنید که در گلکسی جدید دکمه افزایش صدا و در گلکسی های قبلی دکمه کاهش صدا را باید فشار دهید. عموما باید بدین شیوه بتوانید گوشی های خود را طریقهن کنید اما اگر احیانا نتوانستید این کار را انجام دهید می توانید نام دقیق و مدل گوشی تان را در نت سرچ کنید و برای طریقهن کردن آن بدون کلید پاور، جستجو کنید.

طریقه ششم: اســتفاده از طریقه های نرم افزاری

اگر دکمه های سخت افزاری در این مرحله به شما کمک نمی کنند خوب اســت که از طریق طریقه های نرم افزاری گوشی خود را طریقهن کنید. برای این منظور، ابزار ADB را روی سیستم خود نصب کنید و در کنار آن ابزار دیگری به نام  Fastboot را هم نصب کنید. بعد به وسیله طریقه های یاد شده در مرحله قبل گوشی تان را به سیستم وصل و این ابزارها را اجرا و بعد گوشی را به حالت های گفته شده فعال کنید. در ادامه طریقه های تکمیلی را بخوانید:

Bootloader/Download/Fastboot Mode

ابتدا دکمه کاهش ولوم یا افزایش ولوم ( به تناسب نوع گوشی و کارخانه آن ) فشار داده و گوشی را به سیستم وصل کنید ( به وسیله کابل )

بعد متناسب با نوع گوشی تان یکی از طریقه ها زیر را برگزینید:

گوشی های نکسوس و پیکسل: دکمه کاهش ولوم را بگیرید و انقدر فشار دهید تا صفحه گوگل بالا بیاید. با این کار، گوشی را رها کنید تا کارش را به درستی به اتمام برساند و طریقهن شود.

 

گوشی های ال جی: برای این برند باید دکمه کاهش ولوم را انقدر فشار دهید تا لوگوی ال جی را مشاهده کنید. دقت کنید که اگر این کار برای تان مفید نبود، یک بار دکمه ولوم را رها کنید و دوباره آن را فشار دهید این بار باید حتما طریقهن شود.

گوشی های اچ تی سی: گوشی اچ تی سی از حالت خاصی به نام Fastboot Mode اســتفاده می کند. بدین منظور کافی اســت که دکمه کاهش ولوم را فشار دهید تا اینکه لوگوی اچ تی سی را مشاهده کنید یا اینکه منو ها برای تان نمایش داده شود. بعد از این می توانید دست خود را رها کنید.

گوشی Motorola: برای این برند کافی اســت فقط دکمه کاهش ولوم را فشار دهید! Motorola به درستی طریقهن خواهد شد.

با اســتفاده از این شیوه ها می توانید دردسر گوشی خود را از ساده ترین حالت تا پیشرفـــــته ترین حالت، بررسی کرده و آن را حل کنید. دقت داشته باشید که این شیوه در واقع می تواند روی اکثر گوشی ها کارگر باشد در عین حال اگر شما از برند خاصی اســتفاده می کنید و شیوه طریقهن کردن گوشی بدون دکمه پاور را به طریق خاص تری یاد گرفـــــته اید آن  را در بخش نظرات بنویسید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته اگر دکمه پاور اندروید خراب شود چگونه گوشی را طریقهن کنیم؟ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.