• تاریخ : ۱۷ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

این سبزیجات هیچ نفخی برای شما ندارد

 

این یک واقعیت اســت که شما باید روزانه مقادیر زیادی از سبزیجات را بدون احساس نفخ  وارد رژیم غذایی‌تان کنید .فیبر موجود در سبزیجات، یک نیاز ضروری برای بدن اســت و زنان در روز باید ۲۵ گرم از این ماده مغذی را وارد بدن کنند. با این حال بیشتر افراد از ترس نفخ شدید، سبزیجات را به میزان کافی وارد رژیم غذایی‌شان نمی‌کنند.اما در این مطلب حیاتی ما یه شما تکان صحیح را میگوییم با هم می خوانیم توما

 

اگر شما مبتلا به برخی دردسرات گوارشی از جمله سندرم روده تحریک پذیر، التهاب روده و … هستید، می‌توانید برخی از ســالم‌ترین سبزیجات را بدون احساس نفخ روزانه مصرف کنید:

 

خیار
حاوی ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان‌هایی اســت که منجر به حفظ سلامت و شادابی پوست می‌شود. بر خلاف دیگر سبزیجات، خیار حاوی مقادیر کمتری از فیبر اســت و شما کمتر احتمال دارد که بعد از مصرف آن دچار ورم و نفخ شوید. ۹۵ نسبت از محتوای خیار را آب تشکیل می‌دهد.

 

مارچوبه
مواد غذایی پروبیوتیک که بیشتر در منابع غذایی گیاهی یافت می‌شوند، در دستگاه گوارش تجزیه نمی‌شوند و غذای مورد نیاز برای باکتری‌های روده مانند بیفیدوباکتر و لاکتوباسیلوس را فراهم می ‌آورند.این باکتری‌ها که از باکتری‌‌های پروبیوتیک هستند، تجزیه مواد در دستگاه گوارش را تسهیل می‌کنند و احتمال ابتلا به بسیاری از بیماری‌های روده‌‌ای مانند سرطان روده، بیماری‌های التهابی روده، آلرژی و… را می‌کاهند.

 

یکی از پروبیوتیک‌های بسیار حیاتی اینولین اســت و مارچوبه یکی از منابع اصلی اینولین محسوب می‌شود.یکی از دلایل احساس نفخ شدید، مصرف بیش از حد سدیم اســت. این در حالی اســت که آووکادو سرشار از پتاسیم بوده و مصرف آن اثرات مخرب سدیم را از بین می‌برد. به علاوه آووکادو سرشار از چربی‌های ســالم اســت که منجر به جذب سایر مواد مغذی در بدن می‌شود.

 

گوجه فرنگی
گوجه فرنگی سرشار از پتاسیم اســت و باعث می‌شود تا چربی‌های شکم تا اندازه زیادی از بین بروند. گوجه‌فرنگی لپتین نیز دارد که موجب تنظیم اشتها در انسان می‌شود.خیلی از افراد به دلیل احساس نفخ پس از خوردن ماســت، ترجیح می‌دهند دور مصرف این محصول لبنی پرخاصیت را خط بکشند؛ در صورتی که اگر یک کدو سبز متوسط رنده شده را با چند برگ نعناع تازه و خردشده به ماســت اضافه کنند،

 

این دردسر تا حد زیادی حل خواهد شد. کدو سبز یک گزینه غذایی عالی و کم کالری برای کسانی اســت که قصد کاهش وزن دارند.یک عدد آرتیشو اندازه متوسط حدود ۷ گرم فیبر دارد. یعنی ۳۰ نسبت از فیبر مورد نیاز روزانه فرد را تامین می‌کند. در ضمن، در سیستم گوارش نیز نقش حیاتیی دارد و موجب کارکرد بهتر آن می‌شود.

 

بادمجان
حاوی مقدار بسیار کمی سدیم اســت و آب زیادی دارد به همین دلیل به رفع نفخ شکم کمک بسیاری می‌کند.

 

فال روزانه یکشنبه 28 خرداد 1396 این سبزیجات هیچ نفخی برای شما ندارد

این مطلب از وب سایت بزرگ توما درج گردیده اســت

نوشته این سبزیجات هیچ نفخی برای شما ندارد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.