به گزارش «کوه‌نوشت» به نقل از مجله «summit»؛ «کارلوس سوریا» اسپانیایی ۷۸ ساله، این روزها عازم  انجام و به ثمر رساندن دومین تلاش خود بر روی قله «دائولاگیری» است … وی می گوید، بعد از «دائولاگیری» قصد صعود به «شیشا پانگما»، از مسیر بریتانیایی‌ها را در بهار سال آینده دارم … همان مسیری که «داگ اسکات» و تیمش در سال ۱۹۸۲،گشایش نمودند.

***تمرینات  «سوریا» برای آمادگی بدنی صعود هشت هزاری ها به قرار زیر است:
او می گوید، پنج سال است که صبح ها، فعالیتم را از پنج صبح شروع می کنم! … شش روز هفته را، ۲۳۰۰ متر رفت و برگشت، دوچرخه سواری به همراه فعالیت های تمرینی با باز خورد بالا بدنی، در کوهستان نوادا انجام می دهم… این کوهستان، بهترین مکان در دنیا برای من، برای دست یابی و آماده سازی بدنم برای صعودهای ۸۰۰۰ متری، است … در ارتفاعات  آن شب‌مانی انجام می دهم و بدنم را به هوای سرد عادت می‌دهم…تخمین می زنم پنج سال از عمرم را در ارتفاع ۵۰۰۰ متر به سر برده ام!

***باشگاه  هشت هزارمتری‌ها … از رویا تا واقعیت:
«کارلوس سوریا» در سال  ۲۰۰۴ و به دنبال صعود به «کی دو» در سومین تلاش خود، رویای ورود به باشگاه هشت هزار متری‌ها در ذهنش، تبدیل به تصمیم شد! … او می گوید سن من اگر چه بالاست، اما باعث نمی شود که دست از تلاش برای رسیدن به رویاهایم، بردارم ! … پروژه بعدی من، با توجه به اینکه در سال ۲۰۰۸ پروژه ۷ قله، ۷ قاره را به ثمر رسانده ام، اسکی در «جنوبگان» است!

—————————-
این مطلب توسط تحریریه «کوه‌نوشت» ترجمه و تنظیم شده است / برداشت با ذکر منبع مجاز است.