• تاریخ : ۱۹ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

Adobe Scan اپلیکیشنی برای اسکن اسناد و جزوات توسط موبایل و تبدیل تصــویر به متن قابل ویرایش اســت که برای گوشی‌های اندروید و آیفون منتشر شده اســت.

افزایش کیفیت دوربین‌های موبایل، قابلیت‌های جذابی همچون اسکن اسناد را به همراه داشته اســت که با تصــویر‌برداری از جزوات یا دیگر مستندات، قادر به تبدیل آن‌ها به یک فایل PDF در موبایل خواهیم بود. اگر از قشر دانشجویان باشید، به احتمال زیاد حداقل یک بار برایتان پیش آمده اســت که از جزوه‌ی دوست خود، یا از توضیحات نوشته‌شده روی تخته‌ی کلاس تصــویر‌برداری کرده باشید تا در آینده، از آن‌ها اســتفاده کنید. به مرور زمان اپلیکیشن‌های حرفه‌ای‌تری برای این امر تولید شدند که قادر بودند بعد از عکاسی، به طور خودکار جزوه‌ی مورد نظر را از داخل تصــویر جدا کنند و به صورت یک عــکس مستقل و بدون زمینه‌های اضافه (برای مثال میز زیر کاغذ) ذخیره کنند. Adobe Scan یکی از این برنامه‌ها اســت که علاوه بر آنکه قادر اســت جزوات شما را به شکلی خودکار تشخیص داده و تبدیل به پی دی اف کند، می‌تواند متون انگلیسی داخل تصــویر را به متن قابل ویرایش تبدیل کند.

5830039f 415a 48db 9681 f29405cdbb57 برنامه Adobe Scan: اسکن جزوات و تبدیل تصــویر به متن قابل ویرایش   زوم اپ

کارکرد برنامه اندروید و آیفون Adobe Scan به این شکل اســت که ابتدا باید از تمام مدارک یا جزواتی که مد نظر دارید، توسط دوربین داخلی این برنامه عکاسی کنید. بعد از این مرحله، اپلیکیشن به صورت خودکار و هوشمند بخش مربوطه را تشخیص داده و جدا می‌کند. در پایان نیز می‌توانید نتیجه را به صورت یک فایل پی‌دی‌اف ذخیره کنید. این ویژگی علاوه بر تمام ویژگی‌های مثبتی که به همراه خواهد داشت، می‌تواند ارســال یا انتقال جزوات اسکن شده را نیز آسان‌تر کند تا به جای ارســال چندین تصــویر به‌صورت نامنظم، یک فایل را به عنوان فایل اسکن شده برای دیگر دستگاه‌های خود ارســال کنید. امکان دومی که پیش‌تر به آن اشاره کردیم نیز تبدیل تصــویر به متن قابل ویرایش اســت. اگر در تصــویر‌های خود متن انگلیسی وجود داشته باشد Adobe Scan می‌تواند آن را آنالیز کرده و به متن قابل ویرایش تبدیل کند. برای دانلود می‌توانید از لینک‌های زیر اســتفاده کنید.

دانلود اپلیکیشن

اپلیکیشن‌های محبوب خود را از طریق ایمیل app@zoomit.ir به میهنی ها معرفی کنید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته برنامه Adobe Scan: اسکن جزوات و تبدیل تصــویر به متن قابل ویرایش – زوم اپ اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.