• تاریخ : ۳۱ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

قصد تحصیل در اســترالیا را دارید؟ در این مقاله درباره برترین دانشگاه‌های اســترالیا و هزینه تحصیل در آن‌ها می‌خوانید.

اگر در فکر برنامه‌ریزی برای تحصیل و مهاجرت به خارج از کشور هستید، در نظر داشته باشید که اســترالیا هم می‌تواند انتخاب بسیار خوبی باشد. نه تنها کشوری آرام و زیبا اســت بلکه دانشگاه‌های بسیار عالی هم دارد. با وجود دوره‌های ارائه شده به زبان انگلیسی و کشوری فوق‌العاده دیدنی، کالج‌های برتر اســترالیا که در این مقاله نام برده شده‌اند قطعا می‌توانند فرصتی بسیار عالی برای علاقه‌مندان به تحصیل در خارج از کشور باشند.

۱. دانشگاه ملبورن

e79a3676 c237 4f99 aaba 5468fd275644 بهترین دانشگاه های اســترالیا کدامند؟

با داشتن رتبه ۴۱ در لیست برترین دانشگاه‌های جهان، دانشگاه ملبورن بهترین و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور اســترالیا اســت. این دانشگاه هفت برنده جایزه نوبل، پنج فرماندار کل و چهار نخست وزیر را در خود پرورش داده اســت. دانشگاه ملبورن مدرسه پزشکی ملبورن، مدرسه حقوق ملبورن و مدرسه کسب و کار ملبورن را نیز در خود جای داده اســت. هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی کارشناسی چیزی در حدود ۲۰,۰۰۰ $ تا ۸۰,۰۰۰ $ اســترالیا اســت که بسته به نوع دوره متغیر اســت.

۲. دانشگاه ملی اســترالیا

4398356e 423a 4b5a 9a0f 7cf53b1f2232 بهترین دانشگاه های اســترالیا کدامند؟

این دانشگاه دولتی همیشه با دانشگاه ملبورن برای تصاحب جایگاه برترین دانشگاه اســترالیا در رقابت بوده اســت. هر ســال بیش از ۲۰,۰۰۰ دانشجوی کارشناسی و مقاطع بالاتر وارد این دانشگاه می‌شوند. همچنین، این دانشگاه در ســال ۲۰۱۴ در رتبه ۲۵ دانشگاه برتر QS قرار گرفـــــته اســت. شش برنده جایزه نوبل از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند و یکی از بالاترین نرخ پذیرش دانشجو در این کشور را دارا اســت. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی از ۲۶,۰۰۰ $ تا ۳۳,۰۰۰ $ اســت.

۳. دانشگاه کوئینزلند اســترالیا

fba663fc 4aa8 4229 9677 8055198753af بهترین دانشگاه های اســترالیا کدامند؟

دانشگاه کوئینزلند یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی و از بزرگ‌ترین کالج‌های جهان اســت. این دانشگاه همچنین قدیمی‌ترین و منحصربه‌فردترین کالج در ایالت کوئینزلند اســترالیا اســت و در ســال ۱۹۰۶ تأسیس شده اســت. هزینه‌ی تحصیل در هر ترم برای دانشجویان بومی در حال حاضر ۱۰،۰۰۰ دلار اســترالیا اســت.

۴. دانشگاه نیو ساوث ولز

ff3b32d1 20f7 4311 be5a 90819b1bc1b4 بهترین دانشگاه های اســترالیا کدامند؟

دانشگاه نیو ساوت یکی از دانشگاه‌های معتبر در اســترالیا اســت. این دانشگاه برنامه‌های مبادله‌ای بین‌المللی با بیش از ۲۰۰ دانشگاه دیگر در سراسر جهان ارائه می‌دهد و همین مسئله این دانشگاه را برای تحصیل دانشجویان خارجی ایده‌آل می‌کند. دانشجویان بین‌المللی در طول یک ترم تحصیلی بین ۱۱,۰۰۰ تا ۱۲,۶۰۰ دلار باید شهریه پرداخت کنند.

۵. دانشگاه موناش

003f51b8 e571 4abd 8297 6e2d369d6a6c بهترین دانشگاه های اســترالیا کدامند؟

موناش دومین دانشگاه قدیمی در ویکتوریا و تنها دانشگاه اســترالیا اســت که عضو اتحادیه مرکزی مراکز علمی، دانشگاه‌ها و تومادمی‌های ملی M8 اســت _ شبکه جهانی موسسات که بر آموزش و تحقیقات تمرکز دارد. این دانشگاه بیش از ۶۲,۰۰۰ دانشجو و ۱۰۰ مرکز تحقیقاتی دارد. هزینه تحصیل دانشجویان بین‌المللی از ۴۳,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰ دلار اســترالیا در ســال اســت.

۶. دانشگاه سیدنی

c7542961 6a6e 44a1 9858 b246006b81f8 بهترین دانشگاه های اســترالیا کدامند؟

دانشگاه سیدنی اولین دانشگاه اســترالیا اســت و در ســال ۱۸۵۰ راه اندازی شده اســت. این دانشگاه عضو تعدادی از سازمان‌های آموزشی و تحقیقاتی بین‌المللی اســت و ۱۶ مدرسه مختلف آن دوره‌های تحصیلات تکمیلی را برای حدود ۵۰,۰۰۰ دانشجو ارائه می‌دهند. هزینه تحصیل برای ۶ امتیاز اعتبار ۳,۴۴۵ تا ۴,۸۱۶ برای دانشجویان داخلی یا ۴,۳۷۵ تا ۵,۳۸۸ برای دانشجویان بین‌المللی اســت.

۷. دانشگاه وسترن اســترالیا

b3141ccd 4ef5 44b6 a75b 5b0b995aa80f بهترین دانشگاه های اســترالیا کدامند؟

دانشگاه وسترن اســترالیای عمدتا بر تحقیقات تمرکز دارد و قدیمی‌ترین دانشگاه در ایالت غربی اســترالیا اســت. در ســال ۲۰۱۴ در رتبه هشتاد دانشگاه‌های دنیا قرار گرفـــــت و یک نخست وزیر، یک برنده جایزه نوبل و ۱۰۰ دانش‌پژوه بورسیه رودز (Rhodes Scholars) در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند. هزینه تحصیل برای دانشجویان دوره کارشناسی داخلی از ۶,۰۰۰ تا ۸,۲۰۰ دلار در ســال اســت.

۸. دانشگاه ادلاید

dd50db0a 1022 468e 88d7 b9763d034050 بهترین دانشگاه های اســترالیا کدامند؟

این دانشگاه که در ســال ۱۸۷۴ تاسیس شد، سومین کالج قدیمی در کشور اســت و یکی از بهترین دانشگاه‌های یک نسبت تاثیرگذار جهان اســت. یکی از معتبرترین مدارس کشور، ۱۰۴ محقق رودز و ۵ برنده جایزه نوبل از ویژگی‌های دانشگاه ادلاید اســت. هزینه ســالانه تحصیل در ســال ۲۰۱۶ برای دانشجویان بین‌المللی بین ۲۹,۵۰۰ تا ۳۶,۰۰۰ بوده اســت.

۹. دانشگاه تکنولوژی کوینزلند

eaa65a25 92ce 4917 963a 5ad399e8110a بهترین دانشگاه های اســترالیا کدامند؟

برای دانشجویان علاقه‌مند به فناوری، دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی اســترالیا اســت. هر ســاله بیش از ۶,۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی و ۴۰,۰۰۰ دانشجوی دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد اســترالیایی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌شوند. دوره‌های تحصیلی در زمینه‌های کسب و کار، آموزش، قانون، بهداشت، صنایع خلاق و علوم و مهندسی ارائه می‌شوند. هزینه تحصیل در این دانشگاه تقریبا ۱۳,۰۰۰ دلار در هر ترم اســت.

۱۰. دانشگاه تکنولوژی سیدنی

c7d4c05e 97eb 42d1 9ab4 8a5461d87f34 بهترین دانشگاه های اســترالیا کدامند؟

راه اندازی شکل اولیه دانشگاه تکنولوژی سیدنی به ســال‌های ۱۸۷۰ برمی‌گردد، هر چند این دانشگاه به این شکل که امروزه می‌بینیم در ســال ۱۹۸۸ تاسیس شد. دوره‌های تحصیلی در زمینه حقوق، علم و مهندسی، بهداشت، تجارت، هنر، علوم اجتماعی، فناوری اطلاعات، طراحی و معماری ارائه می‌شوند. هزینه تحصیل دانشجویان بین‌المللی از  ۲۰,۰۰۰ تا ۳۴,۰۰۰ در ســال اســت.

آیا قصد تحصیل در یکی از دانشگاه‌های عالی اســترالیا را دارید؟ یا شاید هم قبلا اقدام کرده‌اید؟ نظرات و تجربه‌های خود را در این زمینه با ما در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته بهترین دانشگاه های اســترالیا کدامند؟ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.