• تاریخ : ۵ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

موتور خودروها نیز جشنواره‌ای بین‌المللی دارند تا بتوانند خود را به عنوان یک واحد برتر ثابت کرده و جایزه و عنوان برترین را از آن خود کنند.

138575 323 بهترین موتورهای خودرو در دنیا کدامند؟

 

فراری می‌تواند ادعا کند که رکورد جدیدی را در خودروهای اسپورت با قابلیت عملکردی بالا به ثبت رسانده اســت.

 

به نقل توما، در این جشنواره یک موتور توئین توربوی ۳٫۹ لیتری V8 که روی یک فراری ۴۸۸ GTB، مدل اسپایدر ۴۸۸، و GTC4 لوسو T یا کالیفرنیای T قرار گرفـــــته عنوان بهترین موتور ســال ۲۰۱۷ را از آن خود کرد. این موتور در طبقه و کلاس ۳ تا ۴ لیتری به عنوان بهترین سامانه مولد نیرو شناخته شده اســت.

 

از آنجایی که مانور برد این جایزه در ۶ ســال گذشته در رده‌های بالاتر از ۴ لیتر قرار می‌گیرد، فراری می‌تواند ادعا کند که رکورد جدیدی را در خودروهای اسپورت با قابلیت عملکردی بالا به ثبت رسانده اســت.
 
در ســال جاری همچنین شاهد یک موتور احتراق طبیعی ۶٫۳ لیتری V12 بودیم که منبع قدرت خودروهایی مانند F12 برلینتا و F12tdf محسوب شده و در رده خودروهایی با حجم بالاتر از ۴ لیتر موفق به کسب جایزه برتر ســال شده‌‌اند. این سومین باری اســت که این موتور پس از ســال ۲۰۱۳ این عنوان را کسب می‌کند.

 

در بخش موتورهای جدید نیز یک موتور ۳٫۵ لیتری هیبریدی با ترکیب دو منبع قدرتی بنزین-الکتریک که زیر درب هوندا/آکورا NSX قرار دارد عنوان برنده برترین موتور را از آن خود کرد.از سوی دیگر موتور اکوبوست یک لیتری فورد، در ششمین ســال متوالی عنوان بهترین موتور در طبقه‌بندی کمتر از یک لیتر را از آن خود کرد.

 

این موتور از ســال ۲۰۱۲ در این کلاس برنده عنوان بهترین سامانه مولد نیروی ســال محسوب می‌شود. عنوان بهترین سامانه مولد نیروی سبز نیز در زیر درب مدل‌های S و X تسلا قرار می‌گیرد. موتور ۶ سیلندر ۳ لیتری توربوی پورشه ۹۱۱ نیز در طبقه موتورهای ۲٫۵ تا ۳ لیتر، برنده عنوان بهترین در این بخش شده اســت.

 

مجله بین‌المللی فناوری موتور در ۱۹ ســال گذشته به شکلی مرتب، این جشنواره را برگزار کرده و هیات داوران آن را ۵۸ خبرنگار خودرویی تشکیل می‌دهند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته بهترین موتورهای خودرو در دنیا کدامند؟ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.