• تاریخ : ۳ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

712608 316 ترامپ، اوباما را متهم کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، دولت اوباما را متهم کرد که پیش از انتخابات ۲۰۱۶ از دخالت روسیه در امور داخلی آمریکا با خبر بوده و اقدامی انجام نداده اســت.

به نقل ایرنا، ترامپ شامگاه جمعه به وقت محلی توییت کرد: خبر تازه: دولت اوباما مدتها پیش از ۸ نوامبر (تاریخ برگزاری انتخابات ریاســت جمهوری آمریکا) از دخالت روسیه در انتخابات باخبر بود. هیچ اقدامی انجام نداد. چرا؟

 ساعاتی پیش از این توییت روزنامه واشنگتن پست خبر داده بود که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) حدود سه ماه پیش از برگزاری انتخابات، اوباما را از تلاش های روسیه برای دستکاری روند انتخابات آگاه کرده بود.

بر اساس این گزارش، دولت اوباما بعد از برگزاری انتخابات و در ماه دسامبر تصمیم گرفـــــت که با تصویب مجموعه ای از تحریم ها به این اقدام روسیه پاسخ دهد.

جه جانسون (Jeh Johnson) وزیر پیشین امنیت داخلی آمریکا نیز روز چهارشنبه در کمیته اطلاعات مجلس گفته بود که پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) همچون سیا در ماه اوت ســال ۲۰۱۶ از تلاش روسیه برای دخالت در روند انتخابات آمریکا آگاه شده بود ولی دولت اوباما بیم از آن داشت که اگر در این زمینه اطلاع رسانی کند متهم به اقدام جناحی و اثرگذاری در نتایج انتخابات شوند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته ترامپ، اوباما را متهم کرد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.