• تاریخ : ۴ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

712838 801 تعداد افشاگران اسناد سیا رو به افزایش اســت/ کره‌شمالی قابلیت حمله اتمی به آمریکا را دارد

رئیس سازمان سیا اعلام کرد: سوء اســتفاده‌های افشاگر سابق آژانس امنیت ملی آمریکا باعث ایجاد جریانی شد که بر اثر آن در حال حاضر تعداد رو به رشدی از عاملان دولتی و غیردولتی مشتاق هستند تا اسناد بسیار محرمانه آمریکا را برای رسانه‌ها و مردم فاش کنند تا به شکوه، شهرت، پول یا هر چیز دیگری دست یابند.

به نقل ایسنا، مایک پامپئو، رئیس سازمان سیا در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی نیوز گفت: به نظر من پدیده‌ای وجود دارد تحت عنوان پرستش اسنودن و تعداد افرادی که اسناد محرمانه آمریکا را با هدف قدرت‌طلبی، پول یا هر چیز دیگری سرقت می‌کنند رو به افزایش اســت.

وی افزود: سرویس‌های اطلاعاتی و امنیت سایبری آمریکا در حال حاضر مجبور به اضافه‌کاری هستند تا اسناد محرمانه آمریکا را در امنیت نگه دارند. علیرغم ناکامی‌های گذشته آژانس‌های دولتی آمریکا در حال حاضر در راس این مســاله قرار دارند.

پامپئو اظهار کرد: ما تعهد حیاتیی برای اجرای اقدامات ضد اطلاعاتی داریم تا بتوانیم اسناد محرمانه را از افرادی که آن را از ما سرقت کرده‌اند پس بگیریم و در این راه ناکامی‌هایی نیز وجود داشته اســت.

وی افزود: این کار بسیار دشوار اســت. در حال حاضر شما نه تنها با کشورهایی که در تلاشند اسنادتان را سرقت کنند طرف هستید، بلکه با سرویس‌های اطلاعاتی غیردولتی متخاصم و گروه‌های ثروتمند همچون ویکی‌لیکس نیز طرف هستید که در تلاشند تا اسناد محرمانه آمریکا را تنها با هدف متزلزل کردن کشور و دموکراسی سرقت کنند.

پامپئو تاکید کرد: در حال حاضر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا متعهد شده تا جلوی این افشاگری‌ها را بگیرد.

ادوارد اسنودن که اسناد محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا را در خصوص فعالیت‌های جاسوسی جهانی‌اش و نحوه جمع‌آوری اطلاعات میلیون‌ها آمریکایی افشا کرد، از ژوئن ســال ۲۰۱۳ میلادی هنگامی که پاسپورت آمریکایی‌اش در مسیر هنگ‌کنگ به آمریکای لاتین مسدود شد، در مسکو پایتخت روسیه زندگی می‌کند.

اسنودن در صفحه توئیتر خود گفت: من احساس نمی‌کنم که کسی مرا بپرستد اما کاملا منطقی اســت که مردم به افرادی که مرتکب جنایت می‌شوند کمتر از افرادی که این جنایت‌ها را افشا می‌کنند، احترام بگذارند.

رئیس سازمان سیا گفت: به نظر من، ما در زمینه بازدارندگی یعنی جلوگیری از وقوع سرقت اسناد محرمانه و همچنین مجازات افرادی که این اسناد را سرقت کرده‌اند موفق بوده‌ایم.

افشاگری اسنودن قبل از انتشار این اسناد توسط ویکی‌لیکس صورت گرفـــــت که انتشار این اسناد را از ۱۰ ســال پیش آغاز کرده بود.

امروزه ویکی‌لیکس به عنوان پلتفرمی عمل می‌کند که اسناد محرمانه به دست آمده توسط منابع ناشناس را منتشر می‌کند.

این در حالی اســت که جولیان آسانژ، بنیانگذار این وب‌سایت افشاگر از ســال ۲۰۱۲ میلادی برای فرار از اســترداد به آمریکا در سفارت اکوادور در لندن پناه گرفـــــته اســت.

پامپئو علاوه بر تهدید افشاگران،‌ درباره دیگر چالش‌های امنیت ملی صحبت و به طور ویژه نسبت به کره شمالی و ایـــران ابراز نگرانی کرد.

وی گفت: رهبر کره شمالی یک مصرف‌کننده مشتاق اطلاعات اســت که سرویس‌های جامعه اطلاعاتی هر روز نسبت به فعالیت‌های پیونگ یانگ گزارشاتی را منتشر می‌کنند که از نظر ما یک خطر بسیار جدی محسوب می‌شود.

پامپئو افزود: کره شمالی به داشتن ظرفیتی برای هدف گرفـــــتن آمریکا با یک سلاح اتمی نزدیک‌تر می‌شود.

وی مدعی شد: تهران نیز به عنوان تهدیدی برای آمریکا محسوب می‌شود.

پامپئو در خصوص مســاله مداخله ادعا شده روسیه در انتخابات آمریکا و تلاش‌های مسکو برای مختل کردن دموکراسی آمریکا، گفت: بسیار حیاتی اســت که آمریکایی‌ها درک کنند که روسیه چه کارهایی انجام می‌دهد و چه کارهایی انجام نمی‌دهد. بسیاری از گزارشات رسانه‌ای نادرست هستند.

وی افزود: البته باید تکرار کنم که شکی وجود ندارد روسیه در انتخابات ریاســت جمهوری ســال گذشته آمریکا به عنوان بخشی از تلاش‌های چندین ســال گذشته‌اش برای متزلزل کردن دموکراسی کشور ما مداخله کرده اســت. مداخله روسیه تنها مختص انتخابات ســال گذشته نبوده اســت. این کاری اســت که روس‌ها مدت طولانی اســت که انجام می‌دهند و در تلاشند تا دموکراسی آمریکا را متزلزل کنند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته تعداد افشاگران اسناد سیا رو به افزایش اســت/ کره‌شمالی قابلیت حمله اتمی به آمریکا را دارد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.