• تاریخ : ۱۵ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

مدلی از رنو کوئید نام دارد که دومین تجربه تولیدی خود را در حال حاضر در برزیل پشت سر میگذارد. این هاچ‌بک اقتصادی تا به امروز تنها در کشور هند طراحی و ساخته می‌شد؛ اما در نمایشگاه اتومیبیل بوئنوس آیرس ۲۰۱۷ از نسخه آمریکای لاتینی این خودرو در هفته گذشته رونمایی گردید.

توما – شاید به یاد داشته باشید، در ســال ۲۰۱۵ میلادی اولین حضور جهانی رنو کوئید در کشور هند اتفاق افتاد. با مبلغی در حدود ۲۵۶ هزار روپیه (حدود ۴ هزار دلار) که به میزان شکه کننده ای برای این اتومبیل کم بود. کم کم این خودرو تبدیل به ستاره صحنه گردید و به‌عنوان بازیگری عمده نام رنو را در کلاس اتومبیل های اقتصادی قرار داد.

در این شرایط بود که، موسسه ایمنی GLOBAL NCAP در پارســال بر بالای سر کوئید سوتی را نواخت و آن‌ نیز هنگامی بود که این هاچ‌بک تولید هند را مورد آزمایش و بررسی تصادف قرار داد. امتیازات به دست آمده رنو که مربوط به آزمایش سنجش تصادف این اتومبیل بود هیچ حرفی برای گفتن نداشت و همانند امتیازهای کسب شده توسط رقبای اصلی آن مانند ماروتی سوزوکی ۸۰۰ و هیوندای یون تخمین زده شد. رنو در پایان آن ســال، تغییرات محدودی را در ساختار بدنه این هاچ‌بک در نظر گرفـــــت و با در نظر گرفـــــتن این تغییرات در آزمایش بعدی توانست جایگاه یک ستاره ایمنی را از آن خود نماید.
1x1.trans تفاوت رنو کوئید هندی با کوئید برزیلی

سازمان GLOBAL NCAP پس از به پایان رسیدن مراحل آزمایش اینگونه خبر داد که فقط در قسمت مربوط به راننده این خودرو تقویت ساختاری بدنه اتومبیل صورت گرفـــــته اســت و هیچ گونه اقدامات تقویتی نیز در بخش مربوط به سرنشین این مدل بروز رسانی شده کوئید انجام نشده اســت.
از سوی دیگر نیز، نسخه برزیلی کوئید حاکی از آن اســت که از تجهیزات ایمنی فراوانی مانند ۴ عدد کیسه هوا (۲ عدد جلو و ۲ عدد کناری) و به‌موازات آنها لنگرگاه‌هایی برای صندلی بچه (۲ لنگرگاه ISOFIX) اســتفاده شده اســت. افزون بر این تجهیزات، سامانه‌های ترمز ABS و EBD هم به‌صورت اســتاندارد در آن نصب گردیده اســت.
به‌زودی در موسسه ایمنی LATIN NCAP نسخه برزیلی کوئید مورد آزمایش قرار خواهد گرفـــــت و ما قطعا اطمینان داریم که این نسخه در مقایسه با همزاد هندی خود به نتایج بهتری دست خواهد یافت. پس لطفا برای تحلیل جزئیات این نتیجه‌گیری با ما همراه باشید!

وزن رنو کوئید برزیلی تقریباً ۱۰۰ کیلوگرم سنگین‌تر از آن نسخه‌ای اســت که در هند تولید می‌شود. نسخه ۱ لیتری کوئید تنها در برزیل به بازار ارائه خواهد شد که وزن آن حدود ۷۹۰ کیلوگرم می باشد. نسخه معادل هندی این اتومبیل در مقابل، تنها دارای حدود ۶۹۹ کیلوگرم وزن می باشد! و دلیل وزن خالص بیشتر در نسخه برزیلی کوئید فقط ناشی از تقویت ساختاری بدنه و همچنین امکانات ایمنی اســت که تازه به آن افزوده شده اســت.
نسخه برزیلی کوئید با در نظر گرفـــــتن همه این شرایط و جوانب، با آن نسخه‌ای که در هند به فطریقه میرسد از لحاظ نمای ظاهری همانند برخوردار اســت اما در مقابل، تفاوت موجود بین این دو اتومبیل زیاد بوده و قابل توجه اســت. به عنوان نمونه، تایرهای ضخیم‌تر و پهن‌تری بر روی نسخه برزیلی کوئید، قرار داده شده اســت (ابعاد ۱۶۵/۷۰). بر روی رینگ‌های آلومینیمی به اندازه ۱۴ اینچ این لاســتیک ها پیچیده شده‌اند، رینگ‌هایی که بروی آنها پرداخت خاکستری رنگ تیره‌ای کار شده اســت؛ اما در نسخه هندی کوئید از رینگ‌های اســتیل به اندازه ۱۳ اینچ اســتفاده شده اســت که بر روی آنها تایرهایی به اندازه ۱۵۵/۸۰ نصب شده‌اند. برای کوئیدهای ۱ لیتری ساخت هند، کمپانی رنو باید تایرهای ۱۴ اینچی را ارائه کند. (این موضوع گفته کارشناس هندی سایت CARDEKHO به شرکت رنو می باشد).
1x1.trans تفاوت رنو کوئید هندی با کوئید برزیلی


در رنو کوئید برزیلی نکته قابل‌ توجه دیگری نیز وجود دارد و مربوط به داخل کابین آن می‌باشد. محلی که یک صفحه نمایش اطلاعات-سرگرمی چندرسانه‌ای به اندازه ۷ اینچ در آن قرار داده شده اســت. در نسخه هندی کوئید هم شبیه همین صفحه مشاهده می‌شود اما میان آن دو اندکی تفاوت قابل ملاحظه اســت. آخرین نسخه از این صفحه در رنو کوئید برزیلی، تعبیه شده اســت که در حال حاضر نمونه شبیه آن فقط در رنو داســتر/نیسان ترانو و نیز رنو لودگی (LODGY) در بازار هند مشاهده می‌شود. شایان ذکر اســت، قابلیت هایی مانند دوربین دید عقب و نمایشگرهای ثبت‌کننده‌ای مانند Eco Scoring و Eco Coaching این صفحه را در نسخه برزیلی کوئید پشتیبانی می نمایند. (آیتم هایی مانند میزان مصرف سوخت در اتومبیل و مسافت باقی مانده تا اتمام باک بنزین و… در این نمایشگرها قابل مشاهده اســت ).

در رنو کوئید برزیلی از پانل سنتی و رایج با سه صفحه مدرج در پشت فرمان خود اســتفاده شده اســت. این امکان در صورتی اســت که در نسخه هندی کوئید فقط صفحه دیجیتالی ارائه می‌شود. قرار داشتن سه صفحه مدرج در پشت فرمان افزون بر اینکه نمای ظاهری بهتری برای خودرو به همراه دارد بلکه امتیازی برای سرعت‌سنج یک اتومبیل به شمار می آید. گفتنی اســت که در نسخه هندی کوئید صفحه مدرج آنالوگ اصلا ارائه نمی‌شود.
در دو نسخه هندی و برزیلی کوئید با وجودی که شکل ظاهری فرمان از ظاهر شبیه بهم بهره برده اند اما در نسخه برزیلی کوئید، جزییاتی از تریم پیانو بلک به کناره‌های فرمان تزریق شده اســت. البته ناگفته نماند که انجام این کار موجب از دست رفـــــتن بخش جزئی از پوشش چرمی در فرمان خودرو شده اســت. همچنین از تریم پیانو به لک در کنسول مرکزی و پیرامون دسته‌دنده نسخه برزیلی کوئید هم اســتفاده شده اســت.

در نسخه برزیلی کوئید، کنترلرهای مربوط به سیستم تهویه مطبوع دستی در جایی پایین‌تر از کنسول مرکزی آن قرار داده شده‌اند. در نسخه هندی کوئید، این مکان جایگاه دکمه‌های شیشه الکتریکی و کنترلرهای گیربکس AMT آن می باشد. این بخش در نسخه برزیلی کوئید مکانی برای تنظیم‌کننده‌های واحد اطلاعات – سرگرمی آن می‌تواند باشد. در نسخه آمریکای لاتینی کوئید دریچه‌های مرکزی سیستم تهویه مطبوع ، در مقایسه با نمونه سست و بی‌دوام و سخت انتقادبرانگیز تیپ “باز و بسته شونده” نسخه هندی آن، محکم و با دوام به نظر می‌آید. در نسخه برزیلی کوئید دکمه‌های کنترلی شیشه‌های الکتریکی همچنین ، قفل مرکزی و سامانه تهویه مطبوع نیز از ظاهر خیلی مرغوب‌تری بهره می‌برند.
افزون بر این، در رنو کوئید برزیلی جزییات دیگری هم وجود دارند که نمای ظاهری برجسته تری را برای آن تعبیه کرده اند. از جمله آن جزئیات به آینه‌های جانبی تاشو با قابلیت تنظیم برقی، رها کننده برقی درب صندوق عقب، بخارزدای شیشه عقب، برف‌پاک‌کن عقب به همراه شیشه‌شور و ویژگی هایی از این قبیل می توان اشاره کرد.
1x1.trans تفاوت رنو کوئید هندی با کوئید برزیلی


کنسول مرکزی در نسخه برزیلی کوئید، تا جاپایی عقب امتداد یافته اســت و همه فضای داخل صندوق عقب آن نیز دارای روکش می باشد و از پانل‌هایی برای محفاظت از بخش‌های لخت بدنه در داخل صندوق خود برخلاف نسخه هندی، اســتفاده شده اســت. در این حالت در مقایسه با نسخه هندی کوئید ، حجم فضای صندوق عقب به میزان ۱۰ لیتر کمتر اســت.
در صندلی‌های نسخه برزیلی رنو کوئید نیز پوشش قرار داده شده ، به وضوح باکیفیت تر و مرغوب‌تر به نظر می‌رسند و در صندلی‌های عقب هم از کمربندهای ایمنی جمع شونده اســتفاده شده اســت و همچنین سه پشت‌سری مجزا دارای قابلیت تنظیم بر روی آنها نصب شده اســت. این موضوع در شرایطی اســت که در نسخه هندی کوئید کمربندهای ایمنی جمع شونده وجود ندارد و پشت‌سری‌ها هم به صورت ایستا و غیرقابل تنظیم هستند.

رنو کوئید ساخت برزیل از نظر فنی، از یک پیشرانه ۱ لیتری و سه سیلندر بنزینی SCe کسب قدرت میکند که دقیقا مانند همان پیشرانه در رنو کوئید ۱ لیتری تولیدی هند نیز مشاهده می‌شود. گیربکس ۵ سرعته همچنین، دقیقاً مشابه هم هستند و ارقام مربوط به توان خروجی و گشتاور آنها نیز یکسان اســت: ۶۷ اسب بخار و ۹۲ نیوتن متر. علاوه بر اینکه، انتظار داریم که نسخه برزیلی کوئید با گیربکس ۵ سرعته AMT با کد EASY-R نیز به بازار ارائه شود.

اکنون بهتر اســت مقداری هم در مورد موضوع قیمت گفتگو کنیم. قیمت نسخه پایه رنو کوئید در برزیل از ۲۹,۹۰۰ رئال (۹,۲۰۰ دلار) شروع و به ۳۹,۹۰۰ رئال (۱۲,۳۰۰ دلار) ختم خواهد شد که تقریباً برابر ۵۸۵ الی ۷۸۱ هزار روپیه می باشد. این در صورتی اســت که نسخه ۱ لیتری کوئید در بازار هند با رنج قیمتی میان ۳۵۴ الی ۴۵۶ هزار روپیه و یا تقریباً بین ۵,۵۰۰ الی ۷,۱۰۰ دلار قابل خریداری می باشد. بین دو نسخه اختلاف قیمتی بیشتر از ۲۰۰ هزار روپیه (۳,۱۰۰ دلار) دارند!
آیا تمایل دارید مانند بازار برزیل، که پول بیشتری را برای خودرویی ایمن‌تر با امکاناتی بیشتر صرف کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته تفاوت رنو کوئید هندی با کوئید برزیلی اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.