• تاریخ : ۱۳ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : گردشگری

مفهوم سفر انفرادی می تواند برای اولین بار ترسی را به دنبال داشته باشد، و برخی از سوالات ناخوشایند را بوجود آورد: آیا می توانم در امنیت بمانم؟ چه مسیری را باید دنبال کنم؟ چه کسی در نزدیک مناظر دیدنی از من عکس خواهد گرفت؟
مهمترین عامل در داشتن مهارت هنر سفر انفرادی انتخاب مقصد مناسب است، اینکه آیا یک سفر چند کشوری یا یک شهر گردی باشد، بعضی مناطق نسبت به سایرین برای تجربه سفر افرادی مناسب تر هستند، اما با ازدیاد احتمالات، انتخاب به عنوان اولین سفر دشوار است.
خوشبختانه، با تجلیل از انتشار کتاب راهنمای سفر انفرادی، ما لیستی از ۱۰ مقصد مطمئن برای مسافرت انفرادی را به شما معرفی کرده ایم. بنابراین، آیا شما پرشور و هیجان، اهل ریکی ، دوچرخه سواری و گشت و گذار هستید، برای اینکه اطمینان حاصل کنید شروع سفرتان در مسیر درستی خواهد بود، در نظر گرفتن این نکات بسیار مهم هستند.

گردشگری
بهترین مکان برای ماجراجویی: آمریکای جنوبی
با کوه هایی برای صعود، رودخانه هایی برای قایق سواری، خرابه های باستانی و جنگل هایی برای کشف، جنوب امریکا مقصد نهایی برای ماجراجویی است. اجازه ندهید وسعت آن شما را بترساند – آمریکای جنوبی بیشتر از آنچه که فکر می کنید برای سفرهای انفرادی شما سودمند است.
گرینگو تریل ، که دارای محبوب ترین اقلیم در امتداد یک مسیر قائم است، باعث تکرار ملاقات ماجراجویان می شود، و برای افراد مشتاق، فرصت های فراوانی برای پیدا کردن دوست در میان مسافران با مقصد مشابه فراهم  می کند. این موضوع، همراه با گرمای مردم محلی و شبکه هتل های ممتاز آن اقلیم، باعث می شود که سفری نسبتا ساده داشته باشید، منطقه بسیار آرام ای آی میستی تمرکزتان را بر رها سازی اضطراب در هنگام صبح قرار می دهد.
🏄🏼 تجربه سفر انفرادی جانانه: دوچرخه سواری کوهستانی در مسیر بدنام مرگبار بولیوی و سپس با همراهان خود در رابطه با آبجوها صحبت می کنید.


سفر به ویتنام
بهترین غذا: ویتنام
به تایلند نگویید، اما اگر تنها غذای یک کشور در جنوب شرقی آسیا بخواهد تاج بهترین ها را بگذارد، آن ویتنام است. ظریف در طمع و عالی در تنوع، آشپزی ویتنامی بسیار جذب کننده برای مسافران است، کسانی که به مبادله داستان-های سفرشان در هنگام خوردن پنجمین بشقاب bánh cuốn می پردازند.
در سراسر کشور، شما می توانید با روستاییان همراه شوید، غذاهای محلی را بچشید و شراب برنج را در بسیاری از بازارچه های منطقه ی ویتنام امتحان کنید، در حالی که تعداد زیادی از تورهای غذای خیابانی و آشپزی مدارس محیط های اجتماعی را در شهرهای بزرگ فرا گرفته است. کسانی که به دنبال آرامش به دور از جمعیت هستند، باید به پیاده روی اطراف تپه Sapa بروند(مسافران پرخور، نترسید- یک pho هرگز دور از دسترس نیست).
🏄🏼تجربه سفر انفرادی جانانه: یادگیری نحوه آشپزی در یک ضیافت ویتنامی؛ مدرسه پخت و پز بامبوی سبز Hoi An توصیه می شود.بهترین مکان برای خود-اندیشی : اوباد، اندونزی
این که آیا شما علاقه مند یا متنفر از کتاب خاطرات سفر انفرادی الیزابت گیلبرت در رابطه با خوردن، دعا، عشق هستید، آنجا هیچ انکاری وجود ندارد: مرکز هنری و معنوی بالی – که در آن نویسنده عشق را می یابد (و احتمالا میخورد و دعا می کند) – جای فوق العاده برای مسافرت انفرادی برای استراحت ، تفکر و شارژ مجدد است.
در آغوش زمین های برنج زمردی که توسط کوه های مه آلود محاصره شده، اوباد مکانی جادویی است. مسافرت انفرادی در اینجا بسیار رواج دارد، نه به معنی بازدید از کلاس یوگای صبگاحی یا داشتن وعده ای در یک کافه گیاهی در شهر. برای اینکه واقعا قدرت شفا اوباد را مهار کنید(و برای برخی از تنهایی های جدی) ، خود را در یکی از بسیار گوشه های سلامتی که تپه های سبز اطراف روستا را محاصره کرده است، قرار دهید.
🏄🏼تجربه مسافرت انفرادی جانانه: بازدید از یک کلاس همه جانبه منطقه، از یوگا به ریکی. کلاس ها در چندین موسسه توصیه می شوند؛ یکی از آن ها شامل بهشت سلامتی تاکسو .


 

سفر به برلین

بهترین شب زنده داری: برلین، آلمان
برخی می گویند اگر تنها سفر می کنید، احتمالا به برگهین علاقه خواهید داشت، مشهورترین باشگاه شبانه برلین. این که آیا درست است یا نه، این شایعه نشان دهنده آمادگی پایتخت آلمان برای مسافرت انفرادی است که توسط شهرت شایسته خود به عنوان یکی از دوست داشتنی ترین و جذاب ترین شهرهای اروپا شناخته شده است.
البته برلین در حال حاضر محلی برای برگزاری جشن است، مجموعه ای از کلوپ های بزرگ و باغ های جشن آبجو را ارائه می دهد، اما جاذبه های شهر برای تعطیلات مسافران رزرو نیستند. مفهوم تاریخ شما را از دروازه براندنبورگ تا یادبود هولوکاست فرا می خواند، در حالی که کافه های کوچک، بوتیک های جذاب، بازارچه های آخر هفته و صحنه ی گاری های مواد غذایی سبز، لذت های فراغت بیشتری را ارائه می دهند؛ به تنهایی یا به عنوان بخشی از تور پیاده روی حتما دیدن کنید.


سفر به آفریقا
بهترین مکان برای تور گروهی: شرق آفریقا
آیا همیشه رویای دیدن گوریل ها در جنگل های رواندا، ملاقات با یک فرمانده Maasai در کنیا و یا پیدا کردن یک “Big Five” در تانزانیا را داشته اید؟ اما فقدان اعتماد به نفس سفر مستقل به شرق آفریقا را دارید؟ تور گروهی می تواند تجربه بازدید از این منطقه دشوار را ساده کند.
در حالی که زیرساخت های گردشگری آفریقای جنوبی بیش از پیش در بسیاری از نقاط این قاره توسعه یافته است، همیشه برای سفر با حمل و نقل عمومی یا رانندگی مستقل آسان – و یا امن – نیست. با انتخاب یک تور سازمان یافته، می توانید این استرس را کنار بگذارید و فقط لذت ببرید. با ایجاد تعدادی مقصدهای باکت لیست ، تور باعث جذب مسافران متنوعی می شود، به این معنی که بعید به نظر می رسد شما تنها مسافر انفرادی در آن بین باشید.
🏄🏼تجربه سفر انفرادی جانانه: گشت زنی کرگدن ها، فیل ها و کروکودیل ها در امتداد کانال کازینگا در پارک ملی ملکه الیزابت اوگاندا .


سفر به سنگاپور

بهترین مکان برای توقف گاه بین راهی انفرادی: سنگاپور
با ازدیادی از جاذبه های فرهنگی برای کشف، هتل های شهری شبانه روزی رو به رشد و دارا بودن یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل عمومی در جهان (از جمله بهترین حلقه های فرودگاهی جهانی)، کمی بیشتر تجربه سفر فردی عاری از استرس در یک بعدازظهر آفتابی در سنگاپور وجود دارد.
خواه شما تصمیم می گیرید با یک راهنمای صوتی از مرکز شهر چینی هریتاج عبور کنید، از باغ های آخرتی بای دیدن کنید و یا به یکباره شیرجه زدن در استخر بالای بام، شهر احساس خوبی به مسافر فردی می دهد. و سپس غذا؛ این شهر برای غرفه های دوره گردش مشهور است، جایی که بازدیدکنندگان و مردم محلی در کنار جدول می شینند و کاسه ای لاسکا می خورند.
🏄🏼تجربه مسافرت انفرادی جانانه: از کافه های دنج و بوتیک های خاص و محله مسکونی قدیمی تونگ بهرو در دهه ۱۹۳۰ دیدن کنید.


سفر به رم

بهترین مکان از نظر فرهنگ: رم، ایتالیا
از نمادهای باستانی مانند کولوسئوم و محکمه رومی تا شاهکار برجستۀ معماری رنسانس که قصر سلطنتی سنت پیتر است، شهرنشینی رم، یک نقاشی رنگارنگ از استعداد هنری، شگفتی های معماری و تاریخی است.
این که آیا برای دو روز یا دو هفته بازدید می کنید، احتمال خستگی بسیار کم است و اگرچه انگلیسی به هیچ وجه در همه جا وجود ندارد، احساس تنهایی در میان ۱۴ میلیون نفر دیگر از گردشگران که هر ساله از این مرکز فرهنگی بازدید می کنند، سخت است. اما برنامه سفر خود را بیش از حد ظریف گسترش ندهید، در عوض رم آرامش را پاداش می دهد؛ و پیوستن به غریبه ها برای یک لیوان وینو سرگرمی ضروری در شهر ابدی است.
🏄🏼تجربه مسافرت انفرادی جانانه: بازدید از کلیسای سنت پیتر و۷ کیلومتر راه رفتن در سالن هایی که موزه های واتیکان را تشکیل می دهند.


سفر به پورتلند

بهترین مکان برای شهر گردی: پورتلند، اورگان
یکی از جالبترین شهرهای آمریکا است، پورتلند دارای مزیت های فرهنگی یک کلانشهر بزرگ است اما صمیمیت یک شهر کوچک را دارد. این احساس خوش رویی از آبجو سازی های شهری، آبجو سازب  های کوچک و کبابی ها، که در آن مکالمه سریعتر از نوشیدنی ها جریان دارد، بازتاب می شود.
اما آنچه که بیشتر در شهر پیدا است و جریان دارد، عشق و مکالمه های دوستانه میان افراد بوده که بیش از پیش نمایان است. همچنین دارای سیستم حمل نقل ساده ای است، حمل و نقل عمومی خوب و ابتکار سهم دوچرخه بیشتر. در حالی که این شهر برای رستوران های خود مشهور است، یک راه اجتماعی تر و غافلگیرانه تر خوردن ناهار در یکی از ۵۰۰ چرخ دستی غذای خیابانی شهر است.
🏄🏼تجربه سفر انفرادی جانانه: کاوش در منطقه هنری آلبرتا؛ زمان بازدید همزمان با آخرین پنجشنبه گردش هنری.


کای کولکر، بلیز
بهترین برای رهایی در جزیره گرمسیری: کای کولکر، بلیز
جزایر مرجانی دلربا برای ماه عسل رزرو نشده است. کای کولکر همواره محل خوبی برای مسافران انفرادی بوده و محیطی کوچک، راحت و بی نظیر با جمعیت کم و دوستانه که در واقع یک تکه ای از بهشت است.
سپری کردن روزها در جزیره ی اسپلیت و ساحل جزیره آسان است، اما بسیاری از فعالیت های دیگر در این زمینه نیز وجود دارد، از شنای با اسنورکل و غواصی بر روی صخره های دریایی رنگی، تا قایقرانی به بخش های کم بازدید جزیره – و تماشای کروکودیل ها! در طول ساعات خوش بعد از ظهر، قبل از آمدن غذاهای خیابانی سبک کورئول در شبانگاه، مسافران دیگر در بارهای محلی رگا می پیوندند. احتمالا بزرگترین نعمت سفر انفرادی؟ لازم نیست میگو های خودتان را تقسیم کنید.
🏄🏼تجربه سفر انفرادی جانانه: شنای با اسنورکل یا غواصی در Caye Caulker Marine Reserve، که مملو از لاک پشت و کوسه است.


سفر به استرالیا

بهترین مکان برای سفر جاده ای: شرق ساحل استرالیا
تنها سفر کردن در سواحل شرقی استرالیا مشکل است، بسیاری از مسافران در مسیر مارپیچ سیدنی به کنز توسط سور و شادی شبانه اغوا می شوند، سکوت و آرامش آنجا پیدا کردن یک همراه را مشکل می کند.اما این تنها مسیر اغوا کننده در این خط ساحلی نیست. جاده ی معروف مسیر سفر از جاذبه های لیست باکت پر شده است، چه لم دادن در سواحل بوندی سیدنی، پرسه زدن در جنگل های قدیمی دینتری یا در Great Barrier Reef چرخ زدن. اگرچه لحظات به یاد ماندنی احتمالا از تعامل با مردم محلی در شهرهای ساحلی و روستاهای بادگیر و یا به سادگی لذت از چشم انداز مسیر جاده که در پیش روی شما است، بدست می آید.
🏄🏼تجربه سفر انفرادی جانانه: کاوش با ماشین در روستاهای عجیب و جالب و آبشارهای خیره کننده که در خارج از ساحل شمالی NSW قرار دارد.

نوشته تنها سفر کن: بهترین سفرهای انفرادی اولین بار در گردشگری پدیدار شد.