• تاریخ : ۹ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

713680 115 دهکده المپیک در منطقه آزاد چابهار ساخته می شود

مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: سازمان منطقه آزاد در حال آماده سازی زیرساخت های ورزشی شهرستان ساحلی چابهار اســت و بزودی دهکده المپیک در محدوده این منطقه ساخته می شود.

اکبر ترکان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا در چابهار اظهار کرد: ورزشگاه ۲ هزار نفری ورنا با زیربنای پنج هزار و ۷۵۷ مترمربع و با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریال افتتاح و راه اندازی شده اســت.

وی ادامه داد: قرار اســت در نزدیکی این ورزشگاه بیش از ۲۰ هزار مترمربع فضای ورزشی نظیر کریکت، زمین فوتبال، اســتخر چند منظوره و ســالن های ورزشی ساخته شود تا بتوان یک مجموعه کامل شبیه دهکده المپیک در محدوده منطقه آزاد چابهار ایجاد کرد.

ترکان بیان کرد: چابهار از اســتعدادهای درخشانی در رشته های مختلف ورزشی برخوردار اســت به طوری که یکی از قطب های اصلی رشته ورزشی کریکت کشور محسوب می شود.

وی گفت: مناطق آزاد کشور حمایت های ویژه ای برای اعزام ورزشکاران به رقابت های مختلف ورزشی، برگزاری رقابت های ملی و بین المللی در رشته های مختلف و تامین تجهیزات ورزشی را انجام می دهند.

مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار داشت: تاکنون رقابت های بین المللی کشتی فرنگی در آبادان، کشتی آزاد در خرمشهر و کشتی جام یادگار امام(ره) در چابهار به میزبانی مناطق آزاد کشور برگزار شده اســت.

ترکان ادامه داد: برگزاری سومین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام یادگار امام (ره) با شرکت ۱۸ تیم از ۱۵ کشور در منطقه آزاد چابهار می تواند این منطقه محروم را به دنیا معرفی کند.

به نقل ایرنا مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی همچنین از طرح های اقتصادی و اشتغالزا نظیر فولاد مکران، پتطریقهیمی و قسمت های مختلف منطقه آزاد چابهار بازدید کرد.

چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایـــران و سرزمین موج و مرجان واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز اســتان سیستان و بلوچستان از ۲ شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، ۶ دهستان و ۴۳۸ روستا تشکیل شده اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته دهکده المپیک در منطقه آزاد چابهار ساخته می شود اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.