• تاریخ : ۱۷ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

716168 888 راه حل بحران با قطر در ریاض اســت و نه نیویورک و لندن

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجی دولت امارات روز جمعه گفت که راه حل بحران به وجود آمده در روابط میان کشورهای عربستان، امارات، مصر و بحرین با قطر در نیویورک و لندن نیست بلکه در ریاض قرار دارد.

به نقل ایرنا، قرقاش طی پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: سیاســت مظلوم نمایی قطر، باعث مخفی ماندن حمایت این کشور از هرج و مرج، افراط طلبی و تروریسم نخواهد شد.

وی روز گذشته نیز در سلسله پیام هایی در توئیتر نوشت: کسی که دشمن عربستان اســت و فکر می کند که در خلیج فارس جایی دارد، متوهم اســت.

قرقاش عنوان کرد: انکار خسارت هایی که سیاســت های قطر به بحرین، عربستان و دیگر کشورهای عربی وارد کرده اســت، عجیب به نظر می آید. توطئه هایی چیده شده و خون هایی ریخته شد که نمی توان آن را نادیده گرفـــــت.

این مقام اماراتی تصریح کرد: بعد از کارنامه سیاه و توطئه آمیز، از مظلومیت مورد ادعا می شنویم، این در حقیقت واکنش های دیرهنگام به سیاســت های گستاخانه و زیان باری اســت که راه حل آن تغییر رویکرد اســت.

عربستان روز دوشنبه (۱۵ خرداد ۹۶) به همراه امارات، بحرین، مصر، دولت شرق لیبی، جزایر مالدیو و عبدربه منصورهادی رئیس جمهوری فراری و مستعفی یمن با ادعای حمایت قطر از تروریسم و افراط گرایی و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها، روابط سیاسی و دیپلماتیک خود را با دوحه قطع کردند.

در پی این اقدام، قطر با ابراز تاسف از تصمیم این کشورها، آن را غیرقابل توجیه دانست و تاکید کرد: ادعاهایی که موجب اتخاذ این تصمیم شده، نادرست اســت.

عربستان، امارات و بحرین همچنین تمام مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود با قطر بسته اند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته راه حل بحران با قطر در ریاض اســت و نه نیویورک و لندن اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.