• تاریخ : ۱۹ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز در یک رشته توئیت، جزئیاتی از مذاکره خود با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در جریان اجلاس سران کشورهای گروه بیست منتشر کرد.

به نقل بی بی سی، ترامپ حضور آمریکا را در این اجلاس “موفق” توصیف کرد و گفت که آمریکا موضع خود را در باره قراردادهای تجاری “بد” طریقهن کرده اســت.

ترامپ همچنین توئیت کرد: “من دو بار با اصرار از پرزیدنت پوتین در مورد دخالت در انتخابات‌مان سوال کردم. او بشدت تکذیب کرد.”

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت که با پوتین در تشکیل یک “واحد غیر قابل نفوذ امنیت اینترنتی” به توافق رسیده تا مسائلی مثل “هک در زمان انتخابات و چیزهای منفی دیگر” پیش نیاید.

درباره سوریه ترامپ توئیت کرد که اکنون وقت “همکاری سازنده” با روسیه اســت تا با آتش بس در سوریه “جان مردم نجات پیدا کند”. او گفت که در مذاکره با پوتین درباره تحریم‌های روسیه صحبتی نکرده، چون تا “دردسر سوریه و اوکراین حل نشود کاری نمی‌شود کرد.”

ترامپ همچنین سوال کرد که چرا سیا و اف‌بی‌آی مجبور شده بودند از کمیته مرکزی حزب دمکرات “سیزده” بار برای دسترسی به سرورشان درخواســت کنند، اما درخواســتشان رد شده اســت.

 326063 936 روایت ترامپ از دیدار با پوتین

ترامپ همچنین به “اخبار کذب” (نامی که ترامپ به رسانه‌های بزرگ آمریکا داده) و همچنین باراک اوباما حمله کرد که چرا برای حل این دردسر پیش از انتخابات ریاســت جمهوری کاری نکرده بوده اســت.

 

دونالد ترامپ درست پیش از آغاز اجلاس گروه بیست توئیت کرده بود که همه در اجلاس از این صحبت می کنند که چرا جان پودستا (رییس ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون و باراک اوباما) سرور حزب دمکرات را برای تحقیقات در اختیار اف‎بی‌آی و سیا قرار نداده، کاری که ترامپ آن را “شرم آور” خواند.

حضور ترامپ در اجلاس سران باعث حرف و حدیث و جنجال‌های زیادی شد از جمله دیدار او با ولادیمیر پوتین که بیش از مدت در نظر گرفـــــته شده طول کشید و دیدار با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین که گفته شد با تلخی و عصبانیت زیاد در مورد صنایع فولاد همراه بوده اســت.

حضور ایوانکا دختر ترامپ در میان سران کشورها و در ضیافت‌های رسمی هم باعث انتقادهای زیادی شد و به نقل خبرگزاری بلومبرگ حداقل در دو جلسه روز آخر مذاکرات، ایوانکا بجای ترامپ در جلسات حاضر شده بود.

همچنین گزارش شده که نوزده کشور دیگر با موضوع آمریکا در مورد کنار گذاشتن عهدنامه پاریس بشدت اختلاف نظر داشتند و این باعث تنش بسیار با رئیس جمهور آمریکا شد.

اختلاف بر سر چگونگی توافق بر سر پیمان تغییرات اقلیمی پاریس حتی صدور اعلامیه پایانی نشست گروه بیست را با دشواری روبرو کرده بود.

گفته می‌شود که ترامپ در برخی مذاکرات حضور پیدا نکرده و برخی از رهبران از جمله امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه برای در میان گذاشتن نظراتشان به او دسترسی پیدا نکرده بودند.

اجلاس سران کشورهای گروه بیست که در هامبورگ آلمان برگزار شد، دیروز پس از سه روز به پایان رسید.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته روایت ترامپ از دیدار با پوتین اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.