• تاریخ : ۵ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • موضوع : گردشگری

تاریخ انتشار خبر:چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷

تبریز- ایرنا – رویداد بین المللی انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ میلادی به صورت رسمی با حضور رییس جمهوری آغاز شد.
به گزارش ایرنا، شهردار تبریز در آئین آغاز به کار این رویداد با اشاره به شاخصه های توسعه در این کلانشهر، گفت: تبریز ظرفیت تبدیل شدن به پایتخت فرهنگی کشورهای منطقه را دارد.
ایرج شهین باهر افزود: تبریز کهن دیاری است که طوفان های سهمگینی را پشت سرگذاشته و با فرهنگ اصیل مردمانش امروز افتخار تبدیل شدن به پایتخت گردشگری جهان اسلام را دارد.
وی با اشاره به پیشینه تاریخی تبریز، بیان کرد: این شهر مبارزانی همچون ستارخان و شیخ محمد خیابانی را در تاریخ خود جای داده است؛ بزرگانی که به خاطر دفاع از حق، جان و مال خود را فدای خاک و باورهای خود کردند.
شهین باهر نقش کلانشهر تبریز در وقوع انقلاب اسلامی را بی بدیل توصیف کرد و افزود: جوانان غیور تبریز پس از انقلاب اسلامی نیز بیرق نظام اسلامی را رها نکردند و به آرمان های گذشته وفادار ماندند.
شهردار کلانشهر تبریز شاعران و ادیبانی همچون پروین اعتصامی، استاد شهریار و خاقانی را افتخار ادبی تبریز و ایران دانست و گفت: این شهر، فرهنگ و ادب بیش از ۴۰۰ شاعر و ادیب بزرگ را در خود جای داده است.
به گزارش ایرنا، در آئین گشایش رسمی این رویداد گردشگری علاوه بر رییس جمهوری تعدادی از وزرای جمهوری اسلامی ایران و سفرای کشورهای خارجی هم حضور دارند.

رویداد تبریز 2018 با حضور رییس جمهوری آغاز شد
سازمان همکاری های اسلامی (OIC) در نشست نیامی پایتخت جمهوری نیجر، تبریز را به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ انتخاب کرده است.
در کنار اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، هنری ارائه تسهیلاتی همچون تخفیف ویژه برای اقامت در هتل‌های تبریز، تخفیف خرید فرش، کیف و کفش چرم تولید محلی و تخفیف برای بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی آذربایجان شرقی پیش بینی شده است.
برگزاری فستیوال اقوام در خیابان‌های شهر تبریز و نمایش صنایع‌دستی استان‌های مختلف در این شهر از برنامه های دیگر پیش بینی شده برای آغاز بکار رویداد تبریز ۲۰۱۸ است.

منبع: ایرنا

رویداد تبریز 2018 با حضور رییس جمهوری آغاز شدرویداد تبریز 2018 با حضور رییس جمهوری آغاز شد

دسته بندی :

  • خبرهای گردشگری

برچسب ها :