• تاریخ : ۱۹ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : گردشگری

همیشه نیازی نیست برای یک سفر خارجی هزینه گران قیمت تورهای هوایی را به جان بخرید. اگر علاقه زیادی دارید که غیر از ارمنستان، نخجوان و آذربه همراهیجان سفر خارجی ارزان قیمت دیگری را تجربه کنید، ما به شما سفر به شهرهای توریستی شرق ترکیه را پیشنهاد می دهیم.

در گردشگری افزایش بخوانید :

  • راهنمای خرید در ترکیه
  • روش های چانه خانومی در فروشگاه های ترکیه

به صورت حتم در این سفر زمینی دیگر به همراهید قید رسیدن به هستانبول را بخانومید چرا که از مرز ترکیه تا هستانبول به همراهید به همراهلای ۲۹۵۰ کیلومتر رانندگی کنید. پیشنهاد ما برای سفر زمینی به ترکیه شهر توریستی ارزروم هست که فاصله زیادی هم به همراه مرز ایران ندارد. اما چطور به همراهید به ارزروم سفر انجام؟


از چه مرزی برویم؟

معروف ترین مرز ایران- ترکیه مرز به همراهزرگان هست. اگر قصد سفر به شهرهای شمالی مانند ترابوزان، آنکارا، ارزروم و ازمیر داشته به همراهشید مرز به همراهزرگان مسیری ایده آل برای شما خواهدبود. به صورت حتم به دلیل عبور نانجامن اتوبوس از مرز رازی، اتوبوس هایی که از مسیر تبریز به قصد ورود به ترکیه را دارند از مرز به همراهزرگان تردد انجام میدهند. مرز به همراهزرگان از تبریز ۲۹۰ کیلومتر فاصله دارد و جاده آن هم معقول هست.

مرز به همراهزرگان

در شهر به همراهزرگان قبل از وارد انجام گرفتن به گمرک می توانید به همراهک خودرو را پر کنید. ساختمان پایانه مرزی به دلیل اینکه در ارتفاع به همراهلاتری از شهر به همراهزرگان هست به نیکوی ار دور مشخص هست. موقع ورود برگه کاپوتاژ را به متصدی مربوطه نشان دهید و وارد گمرک شوید. توصیه همیشگی به مسافران این هست که از قبول هرگونه بسته، محموله و به همراهکس سیگار یا پیشنهاد انتقال مسافر به آن سوی مرز خودداری کنید.


در آن سوی مرز چه رویداد هست؟

جاده های مرز ایران تا ارزروم در تعداد سال گذشته یا لکه گیری های آسفالت جاده ها وضعیت بهتری پیدا انجامه و این موضوع شایعاتی که جاده های آن سوی مرز را ناامن توصیف انجام میدهند، رد می کند. شهر ارزروم بزرگ ترین شهر شرق ترکیه هست. این شهر ۲۸۰ کیلومتر بعد از به همراهزرگان و در راه آنکارا و هستانبول قرار دارد. آب و هوای این شهر در زمستان سرد و برفی و تابستان خنک هست.

شهر ارزروم

شهر ارزروم

متوسط دمای هوا در زمستان ۱۱- درجه هست که گاهی تا ۳۰- درجه همراه به همراه به همراهرش برف سنگین هم می رسد. در ارتفاعات جنوب این شهر پیست اسکی مهشور پالان دوکن قرار دارد که امکانات معقول اسکی در آن فراهم هست. امکانات تله اسکی و اجاره لوازم اسکی و کلاس های تعلیم اسکی در فصل زمستان رونق زیادی دارد. پیست اسکی ارزروم ۱۵کیلومتر طول دارد. کلمه ارزروم در زبه همراهن پارسی به معنی سرزمین رومیان هست. جمعیت این شهر حدود ۴۰۰ هزار نفر هست.


در شهر ارزروم به چه جاهایی سر بخانومید؟

شهر ارزروم روی شیب تند تعداد تپه ساخته انجام گرفته. شیب شهر برتصویر پایتخت از جنوب به شمال هست. در شهر ارزروم برتصویر شهرهای کوچک ترکیه رویدادی از خیابه همراهن های سنگفرش نیست و همه خیابه همراهن ها آسفالت هستند.

شهر ارزروم

شهر ارزروم

فروشگاه میگروس و کارفور در خیابه همراهن ایستگاه راه آهن شعبه دارند. خیابه همراهن اصلی شهر، خیابه همراهن جمهوریت به همراه پهنای نه تعدادان زیاد هست. دستبندها، گردنبندها، سنجاق های سینه، گل آویز و تسبیح ساخته انجام گرفته از سنگ از صنایع دستی شهر ارزروم هست. دانشگاه آتاتورک ارزروم به همراه ۴۲ هزار دانشجو جزو بزرگ ترین دانشگاه های ترکیه هست.


چطور از ارزروم به هستانبول بروید؟

ایستگاه راه آهن ارزروم انتهایی ترین ایستگاه شرق ترکیه هست و این شهر را به شهرهای غربی ترکیه متصل می کند. هر روز تایم ۸:۳۵ صبح قطار از هستانبول به سوی ارزروم حرکت می کند و در آنکارا، اسکی شه، سیواس و ارخانومجان توقف دارد. علاوه بر این، قطار روزانه از آنکارا به سمت ارزروم حرکت می کند که این قطارها آسوده تر هستند. قطارهای سریع السیر بین هستانبول- آنکارا و آنکارا- قونیه به همراه سرعت ۲۵۰ کیلومتر در تایم در ماه های گذشته راه اندازی انجام گرفته اند.


هتل های شهر ارزروم چطور هستند؟

هتل های این شهر به همراه اتاق های مجلل هتل های هستانبول متفاوت هست. اما اتاق دونفره شبی ۱۲۰ دلار هست. این هتل در خارج شهر و در بلندی های پالاندوکن واقع انجام گرفته و مرکز اسکی ارزروم هست و تا مرکز شهر حدود ۵ کیلومتر فاصله دارد. هتل های لوکس ارزروم در این ناحیه قرار دارند. یک هتل ۵ ستاره به نام پولیت رنسانس به همراه قیمت به همراه شبی ۱۸۰ دلار برای اتاق دونفره و ۳ هتل ۴ ستاره، به نام های دمان هتل، اسکی لوژو پالن هتل در این ناحیه قرار دارند.

شهر ارزروم

شهر ارزروم

شهر ارزروم

شهر ارزروم

نوشته سفر ارزان زمینی به ترکیه اولین به همراهر در گردشگری پدیدار انجام گرفت.