• تاریخ : ۲ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

با وجود وزن ۱۸۵۰ کیلوگرمی در خودروی پکن تا پاریس، این قدبلند در ۵ ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلومتر دست می‌یابد

تاکنون خودروهای فوق العاده زیادی را دیده‌ایم. بنتلی بنتایگا و لامبورگینی اوروس از جمله مدل‌های لوکس این روزها محسوب می‌شوند.

 رولزرویس تائید کرده که خودروهای اسپورت بیشتری را برای افراد عادی و غیراشرافی خواهد ساخت و انشعابات اســتون‌مارتین بارها در طول دهه‌های گذشته بسیار سیاســتمدارنه به رنج‌روورهای توانمند حمله کرده‌اند.

شما نیز روی شاسی‌بلندهای عجیب و لوکس حساب می‌کنید. به این ۴*۴ های قد‌بلند نگاه کنید. قطعا از روند حاکم در ساخت این خودروها متعجب خواهید شد. خودروهایی که هر روز با رقیبی مجلل‌ و توانمندتر از خود روبه‌رو شده و تغییر کاربرد می‌دهند.

به نقل گروه خودروی توما به نقل از “تاپ‌گیر”، SUV ها این روزها تغییر ماهیت داده و از دنیای اسپورت به بی‌کران دنیای لوکس حرکت می‌کنند. یکی از این شاسی‌بلندهای که در محدوده عجیب و غریب اسپورت‌های لوکس قرار می‌گیرد، از سرزمین هلند بیرون آمده متولد کارخانه اسپایکر اســت.

712201 677 شاسی‌بلند خشن و لوکس اسپایکر رقیب اوروس لامبورگینی

گروه خودروسازی اسپایکر در مدل مفهومی جدیدش با نام اسپایکر D12 که از نظر بصری بسیار زیبا درآمده، از عناصری بهره برده که پیشتر در خودروی اسپایکر C8 شاهد آن بودیم. به همین دلیل اســت که در D12 شاهد دریچه‌های هوای متفاوت و سقف‌های شفاف و به اصطلاح شیشه‌ای هستیم.

712202 565 شاسی‌بلند خشن و لوکس اسپایکر رقیب اوروس لامبورگینی

خودروسازی هلندی در ســال ۲۰۰۶ تصمیم گرفـــــت تا خودروهایی را ارائه دهد که در ارتفاع بالاتری از سطح زمین حرکت می‌کنند که نتیجه آن D12 پکن تا پاریس اســت . اما این مدل به دلیل هزینه‌های بسیار زیاد در ساخت و تولید از ســال ۲۰۰۶ در حد یک نسخه مفهومی باقی ماند.

712203 899 شاسی‌بلند خشن و لوکس اسپایکر رقیب اوروس لامبورگینی

از دیگر عناصر جالب در این خودرو می‌توان به درهای پشتی آن اشاره کرد که به سمت عقب باز می‌شوند. لولای این درها به‌جای قرارگیری روی ستون جلو خودرو، در ستون عقب قرار می‌گیرد. خودرو همچنین به یک مدل بیوتوربوی W12 از نسخه‌های فولکس‌واگن مجهز اســت که حدود ۵۰۰ اسب‌بخار قدرت دارد.

712205 423 شاسی‌بلند خشن و لوکس اسپایکر رقیب اوروس لامبورگینی

با وجود وزن ۱۸۵۰ کیلوگرمی در خودروی پکن تا پاریس، این قدبلند در ۵ ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلومتر دست می‌یابد. اگر به ســال ۲۰۰۶ و اولین نمایش این خودرو در نمایشگاه پاریس برگردید، به این نتیجه می‌رسید که شتاب‌گیری این خودرو به عنوان یک شاسی‌بلند خیره‌کننده به نظر می‌رسد. به خاطر داشته باشید که در آن زمان با نمونه‌هایی مانند بنتایگا و اوروس لامبورگینی مواجه نبودیم.

712206 221 شاسی‌بلند خشن و لوکس اسپایکر رقیب اوروس لامبورگینی

این روزها اسپایکر وضعیت بهتری نسبت به ورشکستکی قبل پیدا کرده و در تلاش اســت تا این خودروی خود را با کاهش هزینه‌ها و تغییر ساختار موتور وارد خیابان‌ها کند. خودرویی که از هر لحاظ تهاجمی، خشن و قدرتمند محسوب می‌شود.

سازندگان این خودرو تلاش دارند که تا آن را در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ با اصلاحات متفاوت به نمایش درآورند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته شاسی‌بلند خشن و لوکس اسپایکر رقیب اوروس لامبورگینی اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.