• تاریخ : ۱۷ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

به‎تازگی عــکــس هـای از تبلت نوکیا مرکوری منتشر شده اســت که ظاهرا هیچ‌گاه وارد بازار نخواهد شد و پروژه توسعه آن لغو شده اســت.

 مدتی پیش، عــکــس هـای از تبلت هیبریدی لغو شده سرفیس مینی مایکروسافت منتشر شد و ردموندی‎ها درنظر داشتند تا نسخه ارزان‎قیمت و کوچک‎تر تبلت‌های سرفیس پرو را با نمایشگر ۸ اینچی و ویندوز RT ارائه دهند. به‌تازگی نیز عــکــس هـا جدیدی از یک تبلت ویندوزی دیگر به دست آمده اســت که نوکیا طراحی آن‌را برعهده داشت.

8df8cbdc 53f0 425a bfe2 5f41e4ecd1d2 عــکــس هـای از تبلت ویندوزی نوکیا مرکوری فاش شد

این مدل با نام «نوکیا مرکوری» شناخته می‌شود و تا به‏‌حال، تبلت ویندوزی نوکیا تنها در تعدادی رندر تبلیغاتی به نمایش گذاشته شده بود. نوکیا مرکوری، مانند گوشی‌های ویندوزی این شرکت اســت و از همان زبان طراحی مستطیل‌شکل اســتفاده می‌کند. با این وجود، نوکیا مرکوری (Nokia Mercury) یک تبلت ویندوزی اســت و یکی از چهار محصولی به شمار می‌رود که با تصاحب نوکیا توسط مایکروسافت در ســال ۲۰۱۴، از تولید و عرضه گسترده آن به بازار جلوگیری شد.

 تبلت ویندوزی نوکیا مرکوری از یک دوربین سلفی اســتفاده می‎کند و دوربین اصلی آن نیز در بدنه پشتی تبلت جای گرفـــــته اســت. در بدنه پشتی، به‌نظر می‌رسد یک اسلات مربوط به سیم‌کارت قرار داد؛ بدین صورت، کاربر می‎توانست از اینترنت ۴G LTE روی تبلت ویندوزی خود اســتفاده کند. البته، این امکان نیز وجود دارد که اسلات مذکور برای گسترش فضای ذخیره‌سازی درنظر گرفـــــته شده باشد.

6a8619d9 dea1 422b 88ef 13e2f46835d2 عــکــس هـای از تبلت ویندوزی نوکیا مرکوری فاش شد

نوکیا مرکوری به هیچ عنوان قرار نبود یک تبلت قدرت‌مند یا رده‌بالا باشد؛ به همین جهت، شرکت سازنده از یک تراشه اینتل Atom در این تبلت اســتفاده کرده اســت و یک یا دو گیگابایت رم نیز برای آن درنظر گرفـــــته شده بود که با توجه به قیمت احتمالی آن، منطقی به‎نظر می‌رسد. این تبلت، ظاهراً به سیستم‎عامل ویندوز ۸ مجهز شده اســت؛ همان‎طور که در ابتدا گفته شد، تبلت سرفیس مینی با ویندوز RT برای عرضه به بازار آماده می‌شد و با توجه به محدودیت‎هایی که در ویندوز RT وجود داشت، مشخص اســت که نوکیا مرکوری انتخاب بهتری به‎نظر می‎رسد.

e5789385 c463 403a 8e53 bfef065404c0 عــکــس هـای از تبلت ویندوزی نوکیا مرکوری فاش شد

با این وجود، باید گفت که نوکیا مرکوری و سرفیس مینی مایکروسافت، هیچ‌گاه وارد بازار نخواهد شد و به همین جهت، نباید منتظر عرضه آن‌ها باشید. در صورتی‌که هر دو این محصولات به بازار عرضه می‌شدند، کدام‌یک را انتخاب بهتری می‌دانستید؟

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته عــکــس هـای از تبلت ویندوزی نوکیا مرکوری فاش شد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.