• تاریخ : ۲ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

زمان زیادی تا رونمایی رسمی از نسل جدید فراری دینو باقی نمانده اســت. پیش از این رونمایی، طراحان شرکت ترایزون مدلی مفهومی از این خودرو، عرضه کرده اند.

سرجیومارکیونه، مدیرعامل فراری اواسط ســال ۲۰۱۵ از برنامه‌ی این شرکت مبنی بر بازتولید خودروی مشهور خود با نام دینو پرده برداشت. هرچند، او زمان دقیقی جهت رونمایی از نسل جدید این خودروی محبوب ، ارائه نکرد.

در طی ۲ ســالی که از اعلام این خبر می‌گذرد، هیچ اطلاعات دیگری در مورد این خودرو که به عنوان رقیب سنتی خودروی مک‌لارن ۵۷۰S نیز شناخته می‌شود به بیرون درز نکرده بود. اما ۲ هفته پیش عــکــس هـا لو رفـــــته از تست جاده‌ای خودرویی با آرم فراری که بسیار شبیه به خودروی کلاسیک دینو اســت توجه را باردیگر به سمت این مدل جلب کرده اســت.

f3a25f08 a8b2 488a a2ad 385427425ff5 مدل مفهومی نسل جدید فراری دینو

درحالی که هیچ کس خارج از فراری اطلاعات مستندی مبنی بر زمان رونمایی از خودروی دینو جدید ندارد، اعضای تیم طراحی ترایزون تصمیم گرفـــــتند تا مدلی مفهومی از جلو و عقب این خودرو طرحی کنند.

اساس این طراحی بر مبنای نسخه محدود (Limited) خودروی فراری J50 اســت که اواخر ســال گذشته با هدف حضور بیشتر در بازار خودروی ژاپن رونمایی و عرضه شد. فراری مدعی شده اســت زبان طراحی J50 می‌تواند آینده طراحی محصولات این شرکت را تغییر دهد و اگر این مطلب را صحیح فرض کنیم، انتظار می‌رود خودروی دینو جدید به عنوان یکی از اولین محصولات الهام گرفـــــته از این زبان طراحی به بازار معرفی شود.

67396931 7ba8 40b3 81a2 80fdaf672cfe مدل مفهومی نسل جدید فراری دینو

در جلوی خودرو چراغ‌های باریک و شبیه به خودروی J50 دیده می‌شود که حالت تهاجمی کمتری نسبت به این خودرو داشته و سطح مشبک بهبود یافته‌ای دارد. آینه‌های بغل، چرخ‌ها و مجاری ورودی هوا در کناره‌های خودرو دقیقا مشابه J50 طراحی شده که زیبایی خاصی به خودرو داده اســت.

در قسمت انتهایی خودرو، محافظ شیشه‌ای موتور به همراه ۴ چراغ گرد به عنوان المان‌های اصلی طراحی خودرو J50 و خودروی فوق سریع ۸۱۲ خودنمایی می‌کنند.

نظر شما درباره این طراحی و مدل مفهومی چیست؟

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته مدل مفهومی نسل جدید فراری دینو اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.