• تاریخ : ۱۸ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

ترکیبات شیمیایی پرکلرات که در مریخ کشف شده احتمال وجود حیات میکروبی در سیاره سرخ رنگ را افزایش می دهد. اما این ماده برای انسان خطرناک اســت و سلامت فضانوردانی را که در ســال های آتی به این سیاره می روند، تهدید می کند.

141651 306 مریخ غیر قابل سکونت اعلام شد

 

وجود  پرکلرات در خاک مریخ خبر خوبی اســت چون نشان می دهد در این سیاره حیات وجود دارد. اما خبر بدی برای انسان هاســت زیرا با وجود آن انسان نمی تواند در مریخ زندگی کند. 

به نقل مهر، تحقیق جدید مرکز آستروبیولوژی دانشگاه ادینبرا نشان می دهد نور مافوق بنفش خورشید، ترکیبات کلورین (که به نام پرکلرات شناخته می شوند) را در خاک مریخ فعال می کند.
 
ترکیبات شیمیایی پرکلرات که در مریخ کشف شده احتمال وجود حیات میکروبی در سیاره سرخ رانگ را افزایش می دهد. اما این ماده برای انسان خطرناک اســت و سلامت فضانوردانی را که در ســال های آتی به این سیاره می روند، تهدید می کند.
 
درهمین راســتا پیتر اسمیت یکی از محققان دانشگاه آریزونا در این باره می گوید: ما اصلا تصور نمی کردیم در مریخ کلسیم پرکلرات وجود داشته باشد. میکروب های زمین از پرکلرات به عنوان منبع انرژی اســتفاده می کنند. در حقیقت  آنها با اکسید کلورین نیروی حیات می گیرند.  
 
این درحالی اســت که میزان بالای پرکلرات در خاک مریخ  برای انسان سمی اســت. حتی گرد و غبار در مریخ نیز حاوی ذرات پرکلرات اســت. حال آنکه حتی یک نسبت آن هم برای انسان خطرناک اســت. بنابراین باید راه حلی برای مقابله با مواد سمی موجود در خاک و هوای مریخ یافت.
 
 او در ادامه افزود: وجود  پرکلرات در خاک مریخ خبر خوبی اســت چون نشان می دهد در این سیاره حیات وجود دارد. اما خبر بدی برای انسان هاســت زیرا با وجود آن انسان نمی تواند در مریخ زندگی کند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته مریخ غیر قابل سکونت اعلام شد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.