• تاریخ : ۸ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

ریث، یک خودروی فوق لوکس دودر با پیشرانه‌ی قدرتمند و قابلیت‌های تشریفاتی شناخته می‌شود، اما جان اولسن، چهره‌ی معروف دنیای اسکی و یوتیوب، با همکاری چند اسپاسنر، مدل ریث را برای اهداف آف‌رود، آماده کرده اســت.

دنیای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مثل یوتیوب، فرصت مناسبی برای به شهرت رسیدن افراد با قابلیت‌های اســتثنائی محسوب می‌شود. جان اولسن، یکی از هزاران نفری اســت که با نشان دادن مهارت‌های ورزشی و ماجراجویانه‌ی خود در رشته‌ی اسکی، به کمک یوتیوب و اسپانسرهای قدرتمند خود، به شخصیتی جهانی تبدیل شده اســت.

در ســال‌های اخیر، اولسن علاوه بر حضور در رقابت‌های مختلف مرتبط با اسکی، در ایده‌پردازی و ساخت خودروهای خاص هم شرکت داشته و چندین محصول جالب توجه، تولید کرده اســت که نمونه‌هایی از نیسان GT-R، لامبورگینی مورسیه لاگو، لامبورگینی گالاردو، آئودی R8 و حتی یک نمونه‌ی پروتوتایپ در کلاس LMP لمانز را شامل می‌شود.0f69ec0a 40df 4ad3 98f8 64a221b09266 معرفی رولزرویس رالی با پیشرانه‌ی 810 اسب بخار

جدیدترین مدلی که با همکاری اولسن و چند اسپانسر مختلف معرفی شده، نسخه‌ای جذاب از رولزرویس ریث اســت. این خودرو در حالت اســتاندارد، یکی از قدرتمندترین خودروهای کلاس لوکس دنیا محسوب می‌شود و به لطف پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر ۶.۶ لیتری و توئین‌توربو، حدود ۶۲۵ اسب بخار قدرت دارد. این مدل مجهز به اینترکولر، با گشتاور ۸۰۰ نیوتن‌متر، جواب‌گوی نیازهای هرکاربر به نظر می‌رسد، اما لزوما برای جان اولسن و سفرهای او در مسیرهای برفی، کافی نبوده اســت.

گروه اولسن، علاوه بر تقویت پیشرانه‌ی ریث و رساندن قدرت آن به ۸۱۰ اسب بخار، قابلیت‌های فنی آنرا ارتقا داده‌اند تا توانایی حرکت در خارج جاده داشته باشد. اگزوزهای این مدل، با نمونه‌ی دیگری از برند کوئیک سیلور جایگزین شده اســت تا علاوه بر عملکرد بهتر، صدای قابل تنظیم و شبیه به پیشرانه‌های فرمول یک، ارائه کند. این خودرو، از یک باربند اختصاصی و سبک‌وزن نیز اســتفاده می‌کند تا محل مناسبی برای تجهیزات اسکی اولسن، تامین شود.

ad8d64b9 31d9 4ffa ab03 f61b9f40382d معرفی رولزرویس رالی با پیشرانه‌ی 810 اسب بخار

این رولزرویس، به تعدادی چراغ اضافی بسیار قدرتمند و تمام LED مجهز شده اســت که در مه غلیظ، کارایی بسیار خوبی خواهند داشت. قطر این چراغ‌ها، ۳۰ سانتیمتر اســت و علاوه بر دو نمونه روی جلوپنجره، شامل ۴ عدد روی سقف می‌شود. دیگر نکته‌ی جالب توجه، حضور رینگ‌های اسپرت غول‌آسای ۲۴ اینچ در این نسخه از ریث اســت که از برند مشهور فورجیاتو انتخاب شده و با تایرهای فاق کوتاه، همراه با نام اختصاصی ارائه می‌شود.

6a2e646e 3ec5 4baf 988f 935d253619df معرفی رولزرویس رالی با پیشرانه‌ی 810 اسب بخار

آنچه باعث شهرت خودرهای جان اولسن در ســال‌های اخیر شده، صرفا زیبایی ظاهری یا قدرت پیشرانه‌ی آنها نبوده اســت، بلکه قابلیت‌های بسیار کاربردی در این محصولات، ارزش آنها را افزایش می‌دهد. تمامی این مد‌ها، قابلیت حرکت در مسیرهای سخت خارج جاده برای طولانی‌مدت دارند و حتی نسخه‌ی جدید رولزرویس ریث هم، از این قاعده مستثنی نیست. اولسن، با این خودرو از کارگاه ساخت آن در هلند به خانه‌ی خود، واقع در ماربلا اسپانیا آمده و بیش از ۲,۲۵۰ کیلومتر، رانندگی کرده اســت، ما، در زمستان امســال، شاهد دریفت‌های او با رولزرویس ریث، در مسیرهای برفی سوئد خواهیم بود.

18fb5611 0992 4508 9e96 459f3d5349aa معرفی رولزرویس رالی با پیشرانه‌ی 810 اسب بخار

قیمت نهائی رولزرویس ریث با تیونینگ جان اولسن، اعلام نشده اســت، اما می‌توان تصور کرد که حدود دو برابر یک نسخه‌ی اســتاندارد باشد. مدل پایه از ریث با آستانه‌ی قیمت ۳۰۷ هزار دلار، یکی از ارزان‌ترین محصولات رولزرویس محسوب می‌شود که با توانایی رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، ظرف ۴.۳ ثانیه و نهایت سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت، یکی از سریع‌ترین خودروهای تاریخ این برند اســت.

در پایان این مطلب، می‌توانید بیننده‌ی فیلم کوتاهی باشید که توسط جان اولسن تهیه شده اســت و به توضیح قابلیت‌های رولزرویس ریث تیونینگ‌شده، می‌پردازد.

دانلود با کیفیت ۳۶۰p   ۷۲۰p   ۱۰۸۰p

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته معرفی رولزرویس رالی با پیشرانه‌ی ۸۱۰ اسب بخار اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.