• تاریخ : ۱۶ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

لکسوس قصد دارد در ماه نوامبر ۲۰۱۷ از دو محصول جدید، شامل کراس‌اوور UX و مدل هفت‌نفره‌ی RX رونمایی کند.

بنا بر گزارش‌ها، لکسوس به‌عنوان برند لوکس تویوتا قصد دارد در نمایشگاه خودروی توکیو موتورشو که در ماه نوامبر برگزار می‌شود، از ۲ محصول کراس‌اوور جدید رونمایی کند. یکی از این محصولات خودروی لکسوس UX و دیگری مدل هفت صندلی از کراس‌اوور RX اســت. لکسوس هدف از تولید این دو محصول را گسترش سبد محصولات خود در بخش کراس‌اوورها عنوان کرده اســت.

آن‌طور که شواهد نشان می‌دهند، لکسوس RX هفت‌نفره دارای فاصله‌ی بین دو محور ۲۷۹۰ میلی‌متری اســت که از این نظر با نسخه‌ی پنج صندلی این خودرو یکسان اســت. اما لکسوس برای افزایش فضا برای سرنشینان ردیف سوم، اقدام به افزایش طول بخش عقبی خودرو یا قسمت (Overhang) کرده اســت. Overhang به فاصله‌ی مرکز چرخ عقبی خودرو تا انتهای بدنه گفته می‌شود. این خودرو به دلیل طول بیشتر خود پسوند RX L را که حرف «L» آن نشان‌دهنده‌ی کلمه‌ی «Long» اســت، به همراه خواهد داشت.

21ac41b2 7cde 43f3 9e9e 1bc8538e304f معرفی ۲ شاسی‌ بلند جدید لکسوس در نوامبر ۲۰۱۷

لکسوس طول بدنه‌ی مدل RX را ۵۰۵۰ میلی‌متر اعلام کرده اســت که ۱۶۰ میلی‌متر بیشتر از نسخه‌ی معمولی این خودرو اســت. منابع ژاپنی همچنین معتقدند که لکسوس در مدل هفت‌نفره‌ی RX تغییری در طراحی و ساختار پنجره‌ی عقب ایجاد نخواهد کرد و همان ساختار قبلی حفظ خواهد شد که اگر چنین چیزی صحیح باشد، باید انتظار داشت که سرنشینان ردیف سوم این خودرو دید چندان جالبی نسبت به بیرون خودرو نداشته باشند.

همچنین شنیده‌ها حاکی از این هستند که مدل هفت‌نفره‌ی RX تنها به‌صورت هیبریدی و با کد RX450hL به بازار عرضه خواهد شد. این در حالی اســت که قبلا عنوان شده بود این خودرو دارای نسخه‌ی غیر هیبریدی مجهز به پیشرانه‌ی ۳.۵ لیتری نیز خواهد شد. مدل RX450hL به یک مجموعه‌ی هیبریدی در بخش نیرومحرکه‌ی خود مجهز اســت که از دو موتور الکتریکی و یک پیشرانه‌ی درون‌سوز شش سیلندر به حجم ۳.۵ لیتر تشکیل شده اســت.

197f895e 296b 471e a4c7 2bcbe6e22ae5 معرفی ۲ شاسی‌ بلند جدید لکسوس در نوامبر ۲۰۱۷

وب‌سایت Autocar عنوان کرده اســت خودروی کراس‌اوور UX نیز در کنار مدل کشیده‌ی RX روانه‌ی توکیو خواهد شد تا در معرض نمایش قرار گیرد. مدل UX کوچک‌ترین عضو خانواده‌ی شاسی‌بلندهای لکسوس خواهد بود و در رده‌ای پایین‌تر از مدل NX قرار خواهد گرفـــــت. این مدل به‌احتمال بسیار زیاد از پلتفرم مشترکی با تویوتا C-HR اســتفاده خواهد کرد. مدل نهایی و تولیدی لکسوس UX در طراحی خود از خودروی مفهومی لکسوس که در ســال ۲۰۱۶ در نمایشگاه خودروی پاریس رونمایی شده بود، الهام خواهد گرفـــــت. این مدل در نسخه‌ی تولیدی خود دارای طراحی متفاوتی در بخش داخلی، در مقایسه با مدل مفهومی ســال گذشته خواهد بود، ضمن اینکه از شیشه‌های جانبی بدون فریم خودروی مفهومی نیز در مدل تولیدی اثری نخواهد بود؛ اما به نظر می‌رسد که طرح کلی بدنه‌ی مدل کانسپت بدون تغییر باقی بماند.

لکسوس UX مفهومی در بخش ابعاد خارجی ۴۴۰۰ میلی‌متر طول و  ۲۶۴۰ میلی‌متر فاصله‌ی محوری دارد که در مقایسه باید گفت مدل NX دارای ۴۶۳۰ میلی‌متر طول و فاصله‌ی محوری ۲۶۶۰ میلی‌متر اســت. تویوتا C-HR نیز دارای ۴۳۴۰ میلی‌متر طول و فاصله‌ی محوری ۲۶۴۰ میلی‌متری اســت.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته معرفی ۲ شاسی‌ بلند جدید لکسوس در نوامبر ۲۰۱۷ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.