• تاریخ : ۶ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

138723 456 نزدیک گوشیتان باشید، خِنگ می‌شوید!

شنیده بودیم می‌گویند گوشی‌های هوشمند باعث اعتیاد ما می‌شوند ولی حالا پژوهشگران دانشگاه تگزاس در آستین می‌گویند که اگر زیاد نزدیک گوشی خود باشید ممکن اســت به توانایی‌های شناختی شما آسیب وارد شود! این پژوهشگران روی ۸۰۰ نفر تحقیق کردند و به این نتیجه رسیده‌اند.
 
به نقل دیجی مگ، پژوهشگران این افراد را به صورت تصادفی انتخاب کرده بودند و به تعدادی از آن‌ها گفتند که گوشی خود را در جیبشان یا به صورت پشت و رو روی میز نزدیک به خود قرار دهند. به باقی مانده‌ی افراد هم گفتند که گوشی خود را در یک اتاق دیگر و دور از خود بگذارند. گوشی‌ها همگی روی حالت سایلنت بودند. سپس پژوهشگران یک سری آزمایش‌های کامپیوتری روی افراد داوطلب انجام دادند و میزان توجه، حافظه و مهارت‌های حل مسئله‌ی آن‌ها را سنجش کردند.
 
طبق نتیجه‌ی این پژوهش، افرادی که گوشی آن‌ها دور و در یک اتاق دیگر قرار گرفـــــته بود می‌توانستند نسبت به آن‌هایی که گوشی را نزدیک به خود گذاشته بودند خیلی راحت‌تر اطلاعات را به یاد بیاورند. در ضمن قبل از آزمایش به افراد نگفتند که اگر گوشی آن‌ها نزدیک به بدنشان باشد برای آن‌ها زیان دارد.
 
ظاهرا که این کاهش توانایی‌های شناختی یا به طور خودمانی خِنگ شدن ربطی به امواج موبایل یا چیزی شبیه به آن ندارد. بحث این اســت که اعتیاد ما به گوشی‌هایمان آن‌قدر زیاد شده که بخشی از ذهن ما به صورت ناخودآگاه درگیر آن اســت. وقتی گوشی نزدیک ما قرار دارد، حتی زمانی که پشت و رو اســت و نمایشگر آن را نمی‌بینیم، ذهن ما انرژی صرف آن می‌کند و در نتیجه بخشی از توانایی شناختی ما مختل می‌شود.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته نزدیک گوشیتان باشید، خِنگ می‌شوید! اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.