• تاریخ : ۲۱ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : گردشگری

۱- نرم نوش هلو 

مواد لازم:

صد سی سی آب پرتقال 

یک اسکوپ بستنی 

۵ عدد توت فرنگی

سه چهارم یک عدد هلو یـا نصف یک کمپوت هلو

یک قاشق و نیم مهست خامه ای

سه قالب یخ 

مراحل تهیه: 

حواس تان باانجام گرفت که همه اندازه ها را دقیق بگیرید. اگر کارتان را درست انجام بدهید، در پایان همه مراحل، شما ۴۰۰ سی سی نوشیدنی خواهید داشت که یک لیوان شربت خوری بزرگ را پر می کند. 

می توانید برای تزیین لیوان، یک توت فرنگی را ورقه ورقه کـــرده و به دیواره اش بچسبانید و نوشیدنی را توی لیوان بریزید. اکنون نرم نوش هلوی شما آماده هست!

چه طعمی دارد؟ 

ترکیب هلو و توت فرنگی طعم جدیدی به وجود آورده که مزه ای از هر دو میوه را در خود دارد. نوشیدنی به خاطر وجود مهست و بستنی سفت هست. سفتی اش به اندازه ای هست که تایمی نی را داخلش می اندازید لق نمی خانومد. اگر دل تان برای یک ترکیب جدید و هیجان انگیز تنگ انجام گرفته، این نوشیدنی را امتحان کنید. 

۲- نرم نوش شاه توت 

مواد لازم: 

۱۰۰ سی سی شیر

یک قاشق و نیم مهست خامه ای 

۱۰ عدد شاه توت 

یک اسکوپ عسل 

۵ عدد توت فرنگی متوسط 

یک اسکوپ بستنی 

۳ عدد یخ قالبی 

مراحل تهیه:

مواد لازم را به ترتیبی که در بالا نوشته انجام گرفته در مخلوط کن روی هم بریزید. نوشیدنی را آنقدر در مخلوط کن نگه دارید که مواد نخستیه اش تکمیلا با هم مخلوط شوند. حواس تان باانجام گرفت که مهست تان حتما باید خامه ای باانجام گرفت و لاغیر! برای تزیین نوشیدنی می توانید از شاه توت یا توت فرنگی هستفاده کنید. 

چه طعمی دارد؟ 


نوشیدنی غلیظی هست که با هم طعم توت فرنگی و ترشی ملایم شاه توت را دارد؛ جدید هست و خوش طعم؛ حتما امتحان کنید!

۳- نرم نوش هندوانه و نعناع 

مواد لازم: 

دو سوم یک لیموی تازه آبگیری انجام گرفته 

۳۵۰-۳۰۰ سی سی آب صاف انجام گرفته هندوانه 

۱۰ برگ نعناع 

۳ قالب یخ 

مراحل تهیه: 

۲ راه دارید: اگر دل تان می خواهد تکه های نعناع ریز انجام گرفته را زیر دندان هایتان حس کنید، مخلوط کن را کنار بگذارید. امّا اگر دلتان می خواهد نوشیدنی تان فقط طعم نعناع داشته باانجام گرفت، مواد بالا را باهم در مخلوط کن بریزید و بعد از مخلوط مخلوط انجام گرفتن، تعداد قطعه یخ در لیوان مورد نظرتان بریزید. نوشیدنی شما آماده هست نوش جان!

چه طعمی دارد؟

ترکیب طعم هندوانه و نعناع، نوشیدنی های سنتی خانه مادربزرگ را به یاد آدم می آورد. برای تنوع نیکو هست، ضمن اینکه نعناع طبع سرد هندوانه را هم می گیرد. 

۴- نرم نوش هندوانه و لیمو 

مواد لازم: 

نصف یک لیموی تازه آبگیری انجام گرفته 

۲۵۰-۲۰۰ سی سی آب صاف انجام گرفته هندوانه

۱۵۰ سی سی آب گوجه صاف انجام گرفته 

سس فلفل یا سس تند 

فلفل سیاه و نمک به میزان کافی 

سه قالب یخ 

مراحل تهیه: 

برای آماده کـــردن این نوشیدنی نیازی به همخانوم ندارید. کافی هست مواد مورد نظر را در یک ظرف جدا باهم مخلوط کنید. اگر سس فلفل یا گوجه در خانه ندارید، می توانید میزان فلفل سیاه تان را افزایش کنید. برای تزیین این نوشیدنی می توانید حلقه های لیمو را درون آن رها کنید. 

چه طعمی دارد؟ 

مخلوط طعم هندوانه و گوجه و تندی ای که به خاطر فلفل در این نوشیدنی وجود دارد، طعم آن را خاص کـــرده. راهش این هست که یک بار نوشیدنی را برای خودتان درست کنید و بچشید! طعم خاصی دارد که به همان اندازه که ممکن هست آن را بپسندید، ممکن هست از آن خوش تان نیاید!

۵- موهیتوی گازدار

مواد لازم: 

نصف یک لیمو 

۱۵ برگ نعناع 

یک قاشق غذا خوری عسل یـا یک قاشق مربا خوری شکر قهوه ای

آب گازدار 

مراحل تهیه:

نصف لیمو را حلقه حلقه کنید. ۲ حلقه را کف لیوان چیده و بعد برگ های نعناع را رویش قرار بدهید. عسل را روی برگ های نعناع بریزیدو بعد باقی برش های لیمو را روی آن بگذارید. حالا با یک گوشتکوب کوچک، ترکیبی که توی لیوان جلوی رویتان قرار دارد را آرام آرام بکوبید تا آب لیمو در بیاید. بعد قالب های یخ را روی ترکیب بیندازید و لیوان را با آب گازدار پر کنید. 

چه طعمی دارد؟ 

اگر طرفدار نوشیدنی های لیمویی و نعناعی آن هم از نوع گازدارش هستید، موهیتو را حتما امتحان کنید. ویژگی اصلی این نوشیدنی که حسابی هم آن را پرطرفدار کـــرده، تعداد لایه بودن آن هست. از همان لحظه ای که شروع به نوشیدن موهیتو می کنید، طعم لیمو، نعناع و عسل کم کم زیر زبان تان می رود و حالتان را نیکو می کند. خنک هست و معقول عصرهای گرم تابستان.