• تاریخ : ۵ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

 

رولز رویس در اقدامی نادر حاضر شده برای یک مشتری خاص خودرویی را با نام سوئیپ‌ تیل (Rolls-Royce Sweptail) تولید کند. این خودرو با قیمت ۱۳ میلیون دلار تبدیل به گران‌ترین رولز رویس تاریخ شده اســت. مراحل طراحی و ساخت این خودرو حدود چهار ســال طول کشیده اســت و به گفته برخی از رسانه‌ها این خودرو تا حالا گران قیمت‌ترین خودرویی اســت که توسط این شرکت انگیسی که هم اکنون توسط بی‌ام و آلمان اداره می شود ساخته شده اســت.

سوئیپ‌ تیل بر اساس نسخه معروف فانتوم ساخته شده و برای سفارشی ساز شدن این محصول از برخی مدل‌های قدیمی این شرکت در دهه ۳۰ میلادی و همچنین قایق‌های سرگرمی الگو برداری شده اســت. در این خودرو از یک موتور ۱۲ سیلندر با حجم ۶۷۰۰ سی سی اســتفاده شده اســت که می تواند ۴۵۳ اسب بخار قدرت تولید کند.

جلوپنچره بزرگ این خودرو به صورت یکپارچه از آلیاژ خاصی از آلومنیوم ساخته شده و شماره پلاک خودرو روی آن حک شده اســت. سقف خودرو هم با شیبی یکنواخت به سمت عقب خودرو کشیده شده و ارتفاعش کاهش یافته اســت.

ساخت سقف پانورامیک این خودرو از نظر برخی کارشناسان باجنسی تمام شیشه ای و منحنی شکل،چشم نواز شده اســت. درباره صاحب این خودرو اطلاعاتی منتشر نشده اســت اما رسانه‌ها احتمال داده اند وی یکی از کلکسیونر‌ها معروف خودرو باشد که خودرویی را به صورت تک می خرند تا در گذر زمان ارزش آن افزایش یابد.

البته طراحی و ساخت این محصول گویا برای رولزرویس پر ریسک بوده چرا که این شرکت اعلام کرده بعید اســت در آینده تا این حد اجازه دهد کسی در روند طراحی یک خودرو دخالت کند و خواســته‌هایش را به شرکت دیکته کند.

برخی خواســته‌ها این مشتری ثروتمند آنقدر برای رولزرویس سخت بوده که مجبور شده برای فراهم شدن این خواســته‌ها از یک تیم فنی جدید اســتفاده کند.

این محصول رولزرویس که تنها یک دستگاه از آن ساخته شده یک خودرو دو در کشیده اســت که طراحی بسیاری از خطوط بدنه و طراحی داخلی آن بسیار عجیب بنظر می رسد. در بخش های عقب خودرو از مدل‌های دهه ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ الهام گرفـــــته شده اســت.

این خودرو فرمان راســت اســت و به همین دلیل احتمالا صاحب این خودرو در یکی از کشورهایی زندگی می کند که فرمان خودرو در قسمت راســت قرار می گیرد. این خودرو علاوه بر گران‌ترین مدل رولزورویس می تواند گران‌ترین خودرو صفر کیلومتر جهان هم باشد. سوئیپ‌ تیل چندین برابر یک دستگاه بوگاتی ویرون قیمت دارد. در پاییز ســال گذشته آخرین فراری مدل لافراری هفت میلیون دلار فروخته شد.

فراری توانسته بود این خودرو را در یک حراجی به قیمت هفت میلیون دلار بفطریقهد. به گفته فطریقهندگان ، پول حاصل از فطریقه این فراری در جهت حمایت از زلزه زدگان اخیر ایتالیا اســتفاده شده اســت.

برنامه اولیه فراری از تولید ۴۹۹ دستگاه لافراری خبر میداد، ولی پانصدمین از این خودرو ه ساخته شد ؛ خودرویی که برای جذب کمک به زلزله اخیر در ایتالیا از خط تولید مارانلو خارج و به حراج گذاشته شد. فطریقه این خودرو به قیمت هفت میلیون دلاری در شرایطی اســت که فراری دیگر لافراری‌های تولیدی را به قیمت حدود ۱.۵ میلیون دلار فروخته اســت.

رولز رویس سوئیپ‌ تیل و آخرین دستگاه لا فراری هم اکنون رکورد گران ترین خودروهای صفر کیلومتر جهان را در اختیار دارند. البته همچنان این دو خودرو در برابر گران‌ترین خودروهای تاریخ حرفی برای گفتن ندارند . در ســال ۲۰۱۴ اتومبیل فراری ۲۵۰ جی تی او مدل ۱۹۶۲ رکورد جهانی بیشترین قیمت را در یک حراج به ارزش ۳۸ میلیون دلار از آن خود کرد. از این خودرو تنها ۳۹ دستگاه ساخته شده بود.

با این همه بنظر می رسد رولزوریس سوئیپ‌ تیل در گذر زمان ارزش بیشتری پیدا کند تا حدی که رکورد گران‌ترین خودرو تاریخ را تغییر دهد. در ادامه ویدئوی از این خودرو را مشاهده می فرمایید

منبع : Mashable

1498504656 360 dfdsfdsf نگاهی به خودرو رولز رویس ۱۳ میلیون دلاری ؛ گران ترین خودرو جهان + ویدئو

< src="http://.sahandar.com/faradars/show.php?ref=itradar.ir&w=600&h=500&id=1&template=related&title=%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8+%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D8%B3%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%B3%D8%B1+%D9%88%D8%A8" scrolling="no" style="background: #FFF url(//.sahandar.com/faradars/images/loading.gif) no-repeat center; width: 600px; height: 500px; max-width: 100%;" frameborder="0">

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته نگاهی به خودرو رولز رویس ۱۳ میلیون دلاری ؛ گران ترین خودرو جهان + ویدئو اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.