• تاریخ : ۸ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

شرکت وسترن دیجیتال از فناوری NAND سه‌بعدی ۹۶ لایه برای حافظه‌های ذخیره‌سازی، رونمایی کرد. به کمک این فناوری، می‌توان یک ترابایت داده را در یک تراشه جای داد.

مقاله‌های مرتبط:

به‌طور خلاصه، NAND سه‌بعدی (۳D NAND) به طریقهی گفته می‌شود که در آن، ماژول‌های ذخیره‌سازی روی‌هم انباشت می‌شود تا بتوان در فضای کمتر، حافظه‌ی بیشتری را تعبیه کرد. در حال حاضر، در حافظه‌های ذخیره‌سازی از فناوری BiCS3 از نوع ۶۴ لایه اســتفاده می‌شود. افزایش لایه‌ها کمک می‌کند که بتوان ماژول‌ها را کوچک‌تر کرده و درعین‌حال، فضای بیشتری را در آن‌ها گنجاند. شرکت وسترن دیجیتال (Western Digital) قصد دارد، مدل‌های مختلفی را با حافظه‌های متفاوت به کمک این فناوری جدید، تولید کند. به‌علاوه، این فناوری جدید، هزینه‌ی تمام شده‌ی تولید قطعات سخت‌افزاری را کاهش خواهد داد.

8c0fe490 06fc 4ed6 be44 0b69d6884a05 وسترن دیجیتال فناوری NAND سه‌ بعدی ۹۶ لایه را معرفی کرد

تولید انبوه این حافظه‌ها از اواسط ســال ۲۰۱۸ میلادی آغاز می‌شود؛ ولی سازوکار آن از امســال در اختیار تولیدکنندگان قطعات سخت‌افزاری قرار می‌گیرد. وسترن دیجیتال اعلام کرد که به همراه شریک تجاری خود یعنی توشیبا، بیشترین سهم را در بازار حافظه‌های NAND سه‌بعدی BiCS3 در ســال ۲۰۱۷ میلادی خواهد داشت.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته وسترن دیجیتال فناوری NAND سه‌ بعدی ۹۶ لایه را معرفی کرد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.