• تاریخ : ۵ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

درست یکســال پیش بود که خبر رفـــــتنش در کنار خبر رفـــــتن چند همکار دیگرش به ترکیه منتشر شد؛ خبری که در آن روزهای اوج پیوستن بازیگران ایـــرانی به یک شبکه فارسی زبان، چندان عجیب نبود.

138658 604 وضعیت نامناسب «پردیس افکاری» در ترکیهبازیگری که با رویای اقامت و کار و با وعده‌های رنگارنگ کریمیان، مدیرعامل کشته شده شبکه جم تی وی راهی این شبکه شده بود، این روزها در حال تحمل شرایط اسف‌بار اقامت در ترکیه از طریق سازمان ملل اســت.

به نقل فارس، بازیگری که با رویای اقامت و کار و با وعده‌های رنگارنگ کریمیان، مدیرعامل کشته شده شبکه جم تی وی راهی این شبکه شده بود، این روزها در حال تحمل شرایط اسف‌بار اقامت در ترکیه از طریق سازمان ملل اســت.
 
درست یکســال پیش بود که خبر رفـــــتنش در کنار خبر رفـــــتن چند همکار دیگرش به ترکیه منتشر شد؛ خبری که در آن روزهای اوج پیوستن بازیگران ایـــرانی به یک شبکه فارسی زبان، چندان عجیب نبود.
 
جم تی وی با مدیریت سعید کریمیان آن روزها آرزوی برخی از بازیگران زن و مرد کم کار ایـــرانی بود که می خواســتند با پیوستن به یک شبکه به ظاهر پربیننده، هم درآمد مناسبی کسب کنند و هم بیشتر دیده شوند.
 
اما همه آنها بعد از چندماه به یک نقطه مشترک می رسیدند؛ «تحقیر…» این تنها چیزی بود که بعد از چندماه بازی در سریال های دست چندم شبکه جم تی وی نصیبشان می شد؛ رویای درآمد میلیونی، بازیگری حرفه ای، رفـــــتن به آمریکا و خیلی وعده های دیگر جای خود را به عدم ثبت قرار داد، جای خواب نامناسب و گاها گروهی و چیزهایی از این قبیل می داد.
 
طی چندماه گذشته برخی بازیگرانی که سراسیمه خود را جم تی وی رسانده بودند، سودای بازگشت سردادند و حتی برخی از آنان راهی ایـــران شدند؛ اما تعدادی از همین بازیگران که عمدتا از بازیگران زن هستند، تقریبا نه راه پس دارند و نه راه پیش.
 
یکی از این بازیگران پردیس افکاری اســت؛ بازیگر ۵۱ ســاله ای که حضورش در نقش های مکمل زن در بسیاری از سریال ها و فیلم های سینمایی دیده شده اســت؛ ولی تیرماه ســال قبل ناگهان خبر پیوستن او به شبکه جم تی وی به همراه تصــویر های بی حجابش، منتشر شد.

 

138510 143 وضعیت نامناسب «پردیس افکاری» در ترکیه 

 

وضعیت زندگی این بازیگر شاید نمودی از وضعیت دیگر بازیگران پیوسته به شبکه جم تی وی باشد؛ وضعیتی که محصول بی تدبیری و اعتماد به مدیر کشته شده شبکه جم یعنی سعید کریمیان اســت.
 
حضور بازیگران در این شبکه کاملا بر اساس وعده های رنگی شکل گرفـــــته اســت؛ وعده اقامت در ترکیه و درآمد میلیونی، اما این وعده های خیلی زود برای امثال افکاری و همسرش رنگ باخت.
 
بر اساس اخبار رسیده، بعد از حضور افکاری و همسرش در ترکیه، بر خلاف وعده داده شده از سوی کریمیان برای گرفـــــتن اقامت این کشور، هیچ گونه اقدامی برای گرفـــــتن اقامت آنان انجام نشده اســت.
 
ظاهرا سعید کریمیان همین معامله را با دیگر بازیگران فراخوانده شده به شبکه اش هم انجام داده و به جای معرفی آنها به اداره اقامت ترکیه، آنها از ماموران این اداره، با طریقه هایی پنهان کرده اســت.
 
افکاری و همسرش نیز که فقط یکی از قربانیان وعده های کریمیان هستند، به همین سرنوشت دچار شدند و برای گرفـــــتن اقامت مجبور شدند تن به شرایط سخت و طاقت فرسای کمیسریای سازمان ملل در ترکیه بدهند.
 
این در حالی اســت که شرایط گرفـــــتن اقامت از طریق سازمان ملل آنقدر سخت اســت که برخی عطای آنرا به لقایش می بخشند.
 
بر اساس قانون سازمان ملل و کشور ترکیه، حداقل زمان گرفـــــتن اقامت در ترکیه از سوی سازمان ملل حداقل یک ســال و حتی تا دو ســال ممکن اســت ادامه پیدا کند و فرد درخواســت کننده نیز در این مدت با شرایطی مانند امکان توقیف توسط پلیس مهاجرت ترکیه و کمبود منابع مالی روبرو خواهد شد.
 

138511 939 وضعیت نامناسب «پردیس افکاری» در ترکیه 

 

همچنین بعد از اخذ مجوز اقامت، این دولت ترکیه اســت که تعیین می کند فرد مورد نظر در کدام شهر ترکیه اقامت داشته باشد و برای رفـــــتن به شهر دیگر، حتما باید از پلیس این کشور مجوز های لازم اخذ شود؛ البته ممکن اســت دولت ترکیه به دلایل مختلف از جمله مبارزه با تروریسم هیچگاه با این درخواســت موافقت نکند و در واقع فرد حتی پس از اخذ مجوز اقامت نیز حس زندانی بودن را در شهر محل اقامت خود خواهد داشت.
 
نکته دردناک تر اینکه افرادی که مجوز اقامت کمیسریای سازمان ملل را دریافت می کنند، باید در هفته از یک تا سه بار خود را به مقر پلیس محل اقامت خود معرفی کنند و اگر این اقدام در طول یک هفته انجام نشود، پلیس می تواند ضمن دستگیری فرد، وی را به کشور مبدا عودت دهد.
 
پردیس افکاری و همسرش ظاهرا بعد از مدت ها موفق به اخذ اقامت در ترکیه از کانال سازمان ملل شده اند، اما شرایط سخت و طاقت فرسای کار در شبکه جم و همچنین شرایط اقامت شدیدا باعث آزار آنها شده اســت؛ وضعیتی که بسیاری از بازیگران پیوسته به شبکه جم، در آشکار و نهان به آن گرفـــــتار شده و حتی علنا درباره اش صحبت کرده اند.
 
حال باید دید آیا این بازیگر زن و دیگر چهره هایی که با وعده های مدیرعامل کشته شده جم تی وی به این شبکه پیوسته اند، برای آینده خود چه تصمیمی خواهند گرفـــــت؛ آیا راه بازگشت به وطن و هزینه قبول کرده و یا شرایط تلخ حضور ماندن در غربت را تحمل خواهند کرد؟

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته وضعیت نامناسب «پردیس افکاری» در ترکیه اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.