• تاریخ : ۳۰ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

اگر روزانه دعوت‌نامه‌‌های زیادی را مبنی بر عضویت در کانال‌ها و گروه‌های مختلف با محتواهای گوناگون دریافت می‌کنید که دوست دارید از شر آنها خلاص شوید، این مقاله آموزشی را حتماً بخوانید. با توما همراه باشید.

تلگرام یکی از پیام‌رسان‌های پرطرفدار در میان کاربران مجازی اســت. کاربران زیادی برای ارســال پیام و محتوا از این اپلیکیشن اســتفاده می‌کنند و در گروه‌ها و کانال‌های مختلفی عضویت دارند. قطعاً روزانه دریافت دعوت‌نامه‌ها برای عضویت در گروه‌ها و کانال‌های مختلف شما را هم خسته کرده اســت. اگر روزانه دعوت‌نامه‌‌های زیادی را مبنی بر عضویت در کانال‌ها و گروه‌های مختلف با محتواهای گوناگون دریافت می‌کنید که دوست دارید از شر آنها خلاص شوید، این مقاله آموزشی را حتماً بخوانید. در این مقاله به شما نحوه مسدود کردن این تبلیغات را به شما آموزش می‌دهیم.

تلگرام مدتی اســت که مجهز به قابلیتی شده اســت که شما با اســتفاده از آن می‌توانید به افرادی غیر از افراد موجود در لیست مخاطبین خود اجازه ندهید که برای عضویت در گروه‌ها و کانال‌های مختلف برای شما دعوتنامه ارســال کنند. با فعال کردن این قابلیت در حقیقت امکان اضافه کردن شما به کانال‌های تبلیغاتی از بین می‌رود و شما از شر این دعوتنامه‌های مزاحم راحت خواهید شد. تنها کسانی که لیست مخاطبین شما هستند، امکان دعوت شما را به گروه و کانا‌ل‌ها دارند.

برای فعال کردن این قابلیت در گام نخست از به‌روزبودن اپلیکیشنخود اطمینان حاصل کنید.

به تنظیمات اپلیکیشنمراجعه کنید، به بخش Privacy and Security بروید. حال در بخش Privacy گزینه‌ی Groups را انتخاب کنید.

حال گزینه‌ی Who can add me to group chats را بر روی My Contacts تنظیم کنید. در این صورت تنها کسانی که در لیست مخاطبین شما هستند امکان ارســال دعوتنامه برای عضویت در گروه‌ها و کانال‌ها برای شما را خواهند داشت. اگر گزینه Everybody را انتخاب کنید، هر کسی می‌تواند شما را به گروه‌ها و کانال‌ها اضافه کند و در این صورت شما شاهد تبلیغات بسیاری خواهید بود.

در قسمت پائین صفحۀ Groups دو گزینه را می‌بینید. گزینۀ اول، Never Allow اســت. این گزینه به شما امکان ساخت لیستی را می‌هد  که شامل افرادی اســت که نمی خواهید هرگز شما را به گروه و یا کانالی اضافه کنند.  گزینه دوم، Always Allow می باشد به شما امکان می دهد که فهرستی از افرادی ایجاد نمایید که اجازه دارند همیشه شما را به  کانال یا گروهی اضافه نمایند.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته چگونه تبلیغات مزاحم در تلگرام را مسدود کنیم؟ توما: اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.