• تاریخ : ۲۳ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : گردشگری

۱- برای کاهش وخانوم آب بنوشید

معمولا در تعطیلات و سفر فراموش می‌کنیم به میزان کافی آب بنوشیم، بهتر هست هر زمان احساس گرسنگی کـــردید، نخست آب بنوشید، حتی برخی نوشیدن چای سرد را پیش از صرف غذا توصیه می‌کنند تا کمی از انجام گرفتت گرسنگی کهسته شود.

۲- واقع‌بین باشید

تقریباً ۲۰ روزطول کشیده تا دچار اضافه وخانوم شوید(به صورت حتم اگر از قبل دچار اضافه وخانوم نبوده‌اید!) برای کم کـــردن این اضافه وخانوم حداقل دوبرابر زمان لازم هست. به هفته‌ای یک کیلو قانع باشید ولی پشت کار داشته باشید!

۳- تکمیل بخورید

سعی کنید از همه مواد غذایی هستفاده کنید با این روش احساس سرخوردگی و فشار کاهشی را تحمل می‌کنید. پس بهتر هست حتما دو وعده غذایی را میل کنید ولی حساب انجام گرفته! زیاده‌روی نکنید!

۴- تا ۱۰ بشمارید

هرتایم احساس گرسنگی کـــردید و دلتان خوهست هله‌هوله بخورید، تا ۱۰ بشمارید و روی دنبالتان که کاهش وخانوم هست تمرکز کنید در ضمن در حین شآقان اعداد بهتر هست از آشپزخانه هم فاصله بگیرید. این راه نیکوی هست تا ذهنتان را منحرف کنید.

۵- دفعات افزایش

سعی کنید دفعات خوردن غذا را افزایش کنید به جای خوردن غذا در ظهر و شب بهتر هست وعده غذایی خود را به پنج نوبت تقسیم کنید. با این شیوه به مرور بدن را به حجم کاهشی از غذا عادت می‌دهید.

۶- آخر هفته آزاد

می‌توانید برای مقابله با میل انجام گرفتید به غذا، خوراکی‌های خوشمزه‌ای که درایام عید نوش جان کـــرده‌اید را بخاطر بیاورید یا برای آخر هفته خوراکی مورد علاقه‌تان را تصور کنید! آخرهفته‌ها می‌توانید رژیم غذایی را تعطیل کنید.

۷- ادویه های تند مصرف کنید

به همه غذاهای خود فلفل بخانومید! فلفل کاهنده اشتههست و باعث می‌شود زودتر سیر شوید. در ضمن به غذا طعم بهتری می‎‌دهد. سعی کنید در ایامی که رژیم دارید به جای نمک، فلفل بخورید.

۸- کاهش به رستوران بروید

شما کنترلی روی شیوه طبخ غذای رستوران ندارید پس بهتر هست، کاهش برای صرف غذا به رستوران بروید. اگر هم قرار هست با دوستان و خانواده در رستوران غذا بخورید، سعی کنید رستورانی را انتخاب کنید که با کیفیت هست و غذای سالم‌تری را طبخ می‌کند. معمولا افراد در رستوران تلاش می‌کنند همه بشقاب خود را خالی کنند. اما بهتر هست به اندازه میل کنید و از پیشخدمت بخواهید ظرفی به شما بدهد تا بقیه غذا را همراه خود ببرید. اینگونه آسوده‌تر می‌توانید مقدار کالری غذایتان را کنترل کنید.

۹- تعداد کالری یا کربوهیدرات؟

به هنگام خرید یک پاکت چیپس تنها به قیمت و تاریخ انقضای آن نگاه نکیند. برچسب ارزش غذایی و ترکیبات غذا را به دقت مطالعه کیند. نگران نباشید، جنسی که می خواهید بخرید، پایان نمی شود و کسی هم حواسش به شما نیست. یاد بگیرید هر غذایی چقدر کالری دارد؟ با این روش می‌توانید به آسودهی میزان خورد و خوراک‌تان را کنترل کنید و زیاد از حد مجاز غذا نخورید.

۱۰- پلن ریزی کنید

بهتر هست از قبل غذاهایی که در رژیم لاغری مجاز هستند را بنویسید و روی در یخچال بخانومید با این روش بهتر می‌توانید رژیم خود را کنترل کنید. پلن‌ریزی کنید که هر روز بهتر هست چه غذایی میل کنید و از قبل آن غذاها را تدارک ببینید. بهتر هست شیرینی و غذاهای چاق کننده را خریداری نکنید؛ با این شیوه آسوده‌تر می‌توانید وخانوم خود را کاهش دهید.

تعداد رژیم غذایی کارآمد!

نخست از همه سری به ترازو بخانومید، ببنید در این روزها تعداد کیلو چاق‌تر انجام گرفته‌اید. بعد بر اساس اضافه وخانوم خود یک رژیم غذایی انتخاب کنید:

رژیم مدیترانه‌ای: در این شیوه پنج روز در هفته باید رژیم بگیرید و تنها ۱۵۰۰ کالری در روز هستفاده کنید اما این ۱۵۰۰ کالری باید شامل پروتئین، کربوهیدرات، چربی و انواع ویتامین باانجام گرفت.

رژیم دو روزه: در این رژیم دو روز در هفته باید تنها ۶۵۰ کیلوکاری مصرف کنید که کاهشاز ۵۰ گرم کربوهیدرات داشته باانجام گرفت. کربوهیدرات غذاهایی چون نان، سیب‌زمینی، برنج و دیگرغلات هست.

رژیم جای‌گزین: دراین شیوه می‌توانید یک روز به اندازه‌ای غذا صرف کنید که وخانوم‌تان ثابت بماند و روز دیگر میزان کالری را به یک پنچم آن کاهش دهید.

تحرک افزایش!

اگر جزو آن دسته از آدم‌ها هستید که می‌خواهند فقط با رژیم غذایی وخانوم کم کنند، باید بدانید این یک روش متایم و ناکافی هست. همینطور که ورزش به تنهایی ضامن تناسب اندام نیست، رژیم هم به تنهایی کافی نیست. باید در کنار ابداًح عادت‌های غذایی، تحرک‌تان را هم افزایش کنید. بهتر هست در این روزهای بهاری افزایش قدم بخانومید و حتما ورزش کنید!