• تاریخ : ۴ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

جت شخصی، خاویار وارداتی گرانقیمت، سیگارهای عجیب و غریب و کارهای احمقانه در عرصه سیاسی. این عصاره تمام چیزهایی اســت که می توان درباره اش گفت؛ کیم جون اون، جوان ترین رهبر کره شمالی اســت که در ســال ۲۰۱۱، در بیست و هشت ســالگی پس از مرگ پدرش کیم جونگ ایل، به عنوان رهبر کره شمالی برگزیده شد.

ثروت خالص کیم جونگ اون بیش از پنج میلیارد دلار تخمین زده شده در حالی که بیش از ۲۴ میلیون نفر از مردم کره شمالی در فقر به سر می برند.

به نقل مجله همشهری سرنخ، ثروت خالص کیم جونگ اون بیش از پنج میلیارد دلار تخمین زده شده در حالی که بیش از ۲۴ میلیون نفر از مردم کره شمالی در فقر به سر می برند.
 
جت شخصی، خاویار وارداتی گرانقیمت، سیگارهای عجیب و غریب و کارهای احمقانه در عرصه سیاسی. این عصاره تمام چیزهایی اســت که می توان درباره اش گفت؛ کیم جون اون، جوان ترین رهبر کره شمالی اســت که در ســال ۲۰۱۱، در بیست و هشت ســالگی پس از مرگ پدرش کیم جونگ ایل، به عنوان رهبر کره شمالی برگزیده شد. او چند روزی اســت که با آمریکا سر لج افتاده و این احتمال وجود دارد که جنگی را علیه یانکی ها شروع کند. به همین خاطر به سراغ او و زندگی عجیب و غریبش رفـــــته ایم.
 
۱٫ آخر شکموها
وقتی پای شکم و غذا در میان باشد، او از صرف هیچ هزینه ای صرف نظر نمی کند. به نقل دیلی میل او یکی از شناخته شده ترین چهره ها برای سفارش بهترین و تازه ترین گوشت ها از دانمارک، خاویار از ایـــران، خربزه و هندوانه از چین و خوراک های گوشت لذیذ از ژاپن اســت، این در حالی اســت که اصلا مشخص نیست چند نفر در اطراف کیم وجود دارند که می تواند از این زندگی شاهانه برخوردار شوند، حتی اطلاع دقیقی از آشپز او نیز در دست نیست.
 

138193 751 کیم جون اون کجا زندگی می‌کند؟

 
این ولخرجی ها در شرایطی اســت که مردم کره شمالی با مقدار کمی جیره روزانه صبح خود را به شب می رسانند و در خانواده های پرجمعیت وضعیت به طوری اســت که غذا حتی به دو وعده نمی رسد یا حتی آن ها را سیر نمی کند. به عنوان مثال در آگوست ۲۰۱۵ برای هر دو نفر در هر روز ۲۴۰ گرم غلات یا حبوبات در نظر گرفـــــته شد. پروتیین ها نیز به صورت تکه های خشک شده گوشت یا ماهی در موقعیت های خاص در اختیار مردم قرار داده می شد که در همان صورت هم عده بسیار زیادی از مردم از سوءتغذیه رنج می بردند یا حتی به این خاطر جان خود را از دست می دادند.
 
۲٫ کیم جون اون کجا زندگی می کند؟
 

138194 746 کیم جون اون کجا زندگی می‌کند؟ 

 

هیچ پاسخ قطعی ای برای این سوال وجود ندارد،ٍ چرا که او ۱۷ کاخ در سراسر کشور برای زندگی دارد و هرگز مشخص نیست که در حال حاضر در کدام یک مشغول زندگی اســت. او حتی یک جزیره شخصی هم دارد که زمان دقیق اقامت در آن را هیچ کس نمی داند و این در حالی اســت که بیشتر مردم کره شمالی در خانه های بسیار محقر و یا خانه هایی آجری قدیمی اجاره ای زندگی می کنند.
 
۳٫ سیگار منحصر به فرد
 

138195 495 کیم جون اون کجا زندگی می‌کند؟ 

 

بسیاری از میلیاردرها فکر می کنند که اســتفاده از سیگارهای معمولی به دور از شأن و منزلت شان اســت، درست مانند کیم جونگ اون، به همین خاطر اســت که او تنها از نوعی سیگار منحصر به فرد فرانسوی به نام «ایوز سینت لورنت» اســتفاده می کند که هر پاکت آن ۴۴ دلار قیمت دارد اما علاوه بر قیمت سیگار، هزینه حمل آن ۱۶۵ دلار اســت.
 
۴٫ کشتی، جت و قطار شخصی
کشتی سرگرمی ۶۰ متری کیم جون اون که البته جزییات آن توسط دوستش دنیس رادمن توصیف شد یک کشتی در حد داســتان های افسانه ای و کارتون های دیزنی اســت.
 

138196 687 کیم جون اون کجا زندگی می‌کند؟ 

 

این کشتی، پرنسس نام دارد و توسط شرکت فندی طراحی شده اســت، قیمت این کشتی حدود هشت میلیون دلار برآورد می شود. کشتی دارای ۱۰ سوییت مجلل اســت و علاوه بر این دارای اســتخر شنا، ســالن سینما، جایگاه فرود هلیکوپتر و یک عرشه مناسب برای آفتاب گرفـــــتن اســت.
 
جت شخصی اون، ایرفورس اون نام دارد که با لوکس ترین تجهیزات و کریستال های  خاکستری و صندلی های تمام چرم تزیین شده اســت. این جت در حدود ۱٫۵میلیون دلار ارزش دارد. داشتن جت شخصی برای فردی که مسئولیت اداره یک کشور را برعهده دارد موضوع عجیب و دور از ذهنی نیست اما از همه عجیب تر این اســت که کیم در کنار تمام کاخ های سلطنتی خود باند فرودگاهی شخصی هم دارد. به این ترتیب او برای رفـــــتن به فرودگان نیازی به تردد شهر ندارد و با برداشتن چند قدم می تواند خود را به جت شخصی اش برساند. کیم برای ساخت هر کدام از این فرودگاه ها صدها هزار دلار پول خرج کرده اســت.
 
گفته می شود کیم به غیر از جت و کشتی سرگرمی شخصی، قطار شخصی نیز دارد زیرا در کنار برخی از باند فرودگاه های شخصی اش، آثاری از ریل قطار هم دیده شده اســت.
 
۵٫ پیست اسکی ۱۱۰ کیلومتری
کیم علاقه بسیار زیادی به ورزش دارد و به همین دلیل، یک پیست اسکی سرپوشیده در منطقه توریستی کره شمالی ساخته که تا به حال ۳۵ میلیون دلار هزینه داشت اســت. براساس گزارش دیلی میل به نقل از کیم جونگ اون «این ورزشگاه بی عیب و نقص اســت و از کابین های چوبی برای اســتراحت ورزشکاران، سونا، رستوران و یک پیست اسکی ۱۱۰ کیلومتری با تپه ها و موانع کاملا اســتاندارد تشکیل شده اســت.»
 

138197 221 کیم جون اون کجا زندگی می‌کند؟ 

 

این درحالی اســت که طبق گزارش ان بی سی، آن ها به جای اســتفاده از کارگران ماهر، از کودکان، زنان و مردان کم توان برای ساخت این ورزشگاه اســتفاده می کنند. این کارگران تکه های بزرگ برف را در هوای سرد و گاهی کولاک با تبر خرد کرده و سپس به وسیله چرخ های کوچک به محل ورزشگاه می آورند تا زمین اسکی با برف پوشیده شده و برای تفریح کیم و همراهان میلیاردرش آماده شود. ان بی سی در گزارش خود ادعا کرده بود که بیشتر این کارگران را نوجوانان ۱۱ تا ۱۲ ســاله تشکیل می دهند که تمام روزها از صبح تا شب به این کار مشغول هستند.
 
۶٫ تلفن همراه برای بعضی ها
تقریبا تمام جمعیت کره شمالی از داشتن تلفن همراه منع شده اند و نسبت کمی هم که تلفن همراه دارند محدود به اســتفاده در شرایط خاص هستند، همچنین تلفن مردم عادی به دقیق ترین شکل ممکن شنود می شود اما کیم جونگ اون و تمام اطرافیان قابل اعتمادش اجازه اســتفاده از تلفن همراه در هر شرایط و هر مکانی را دارند حتی مکان های عمومی و در جلوی چشم مردم.
 
۷٫ هدایای گران قیمت
در ســال ۲۰۰۹، کیم جونگ اون با ری سول جون ازدواج کرد. او برای همسر خود هدایای گرانبهایی خریداری کرده اســت که از دید خبرنگاران دور نمانده اســت. او ن یکی از لوکس ترین سینماهای خانگی شخصی را در خانه خود دارد. این سینما گنجایش ۱۰۰۰ نفر را دارد و گفته می شود صندلی های آن به قدری راحت هستند که حتی با ساعت ها نشستن و تماشای فیلم هیچ کس احساس خستگی نخواهدکرد. او بیش از ۲۰ هزار دی وی دی فیلم های اورجینال در آرشیو خود دارد که بسیاری از آن ها، فیلم های نایابی هستند.
 

138198 355 کیم جون اون کجا زندگی می‌کند؟ 

 

البته تنها همسر کیم نیست که از دریافت هدایای گران قیمت لذت می برد. در تحقیقات مشخص شده که در ســال ۲۰۱۰ او برای ۱۶۰ نفر از دولتمردان عالی مقام خود نیز اتومبیل مرسدس بنز خریداری کرده بود. در حالی که عده بسیار زیادی از مردم کره شمالی، مبلغ خیلی کمی به عنوان حقوق ماهیانه دریافت کرده و سهمیه غذایشان را هم به شکل جیره بندی می گیرند، بسیاری از افراد دولتی با گرفـــــتن رشوه های زیاد زندگی خوبی را می گذرانند بدون این که سختی نداری را تحمل کنند و حتی کسی متوجه کارهایشان باشد. اخیرا در تحقیقاتی مشخص شده که حقوق کارمند یک کارخانه تولید محصولات غذایی ماهیانه ۱۰ تا ۴۰ دلار اســت که بسیار ناچیز اســت.
 
۸٫ مرسدس های زره پوش
کیم جونگ اون از زیاد شدن جمعیت کشورش هراس دارد. همیشه از این که مردم علیه او شورش کنند می ترسد و این موضوعی نیست که دیگر از کسی پنهان باشد. به همین خاطر او اتومبیل های با سربازان مسلح در سراسر شهر دارد تا امنیت و آرامش را برقرار کنند. اما این خودروها، اتومبیل های معمولی نیستند، اتومبیل های زره پوشی از شرکت مرسدس بنز هستند که صدها هزار دلار قیمت دارند. این درحالی اســت که اتومبیل ها و موتورسیکلت های برقی حتی در پایتخت هم بسیار کم دیده می شوند و البته در بیرون از پایتخت هم تقریبا دستیابی اهالی به وسایل نقلیه موتوری در حد صفر اســت. مردم این مناطق باید برای رفـــــت و آمد یا جا به جایی محصولات شان از دوچرخه و ارابه هایی که گاو یا اسب آن ها را می کشد اســتفاده کنند.
 

138199 388 کیم جون اون کجا زندگی می‌کند؟ 

۹٫ زمین گلف ارثی
کیم جونگ ایل، پدر کیم جونگ اون، علاقه بسیار زیادی به بازی گلف داشت و اون نیز این علاقه پدر را دنبال کرده اســت. به دستور او یک زمین گلف در ابعادی که برای مسابقات بین المللی اســتفاده می شود با هزینه سه میلیون دلار ساخته شد. برای توسعه و بهسازی این زمین گلف و تازه نگه داشتن چمن های آن، ســالانه مبلغ ۵۰۰ هزار دلار پرداخت می شود و این هم در حالی اســت که حتی در پایتخت هم تعداد بسیار کمی از مردم آنقدر خوش شانس هستند که در خانه های خود برق داشته باشند به طوری که در حومه شهر بیشتر مردم هنوز هم مانند صدها ســال قبل در زمان تاریک شدن هوا برای طریقهن کردن خانه هایشان از شمع اســتفاده می کنند.
 
۱۰٫ کلکسیون پیانوها
تعداد کسانی که در کره شمالی در خانه های خود پیانو دارند، به اندازه انگشتان دست اســت اما در چنین وضعیتی «سلطان افراط» کلکسیونی از ۳۶ پیانو دارد که به گفته نشریه تایم بیش از ۶۵ دلار ارزش دارد. هرکدام از این پیانوها بالاترین مدل در نوع خود هستند. در کره شمالی هیچ درآمد اضافه ای برای خوشگذرانی نیست. پول اضافه نیز باید صرف خرید مایحتاج برای خانواده شود زیرا اوضاع مالی در برخی از ماه ها آن قدر خراب می شود که شاید در آن زمان ها نتوان برای خوراک خرید کرد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته کیم جون اون کجا زندگی می‌کند؟ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.