• تاریخ : ۵ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

712986 657 ‌برخی مردم اســتان آب ‌برای اســتحمام هم ندارند

اســتاندار خوزستان آب شرب را یکی از حیاتیترین دردسرات مناطق مختلف اهواز عنوان کرد و گفت: متاسفانه در برخی از مناطق آب مورد نیاز برای اســتحمام وجود ندارد و وظیفه داریم که حداقل امکانات را برای مردم تامین کنیم.

به نقل تسنیم، غلامرضا شریعتی  عصر امروز در جلسه آب شرب و کشاورزی بخش مرکزی اهواز اظهار داشت: روز جمعه از روستاهای مختلف  اهواز از جمله الهایی، قلعه سحر، مراونه و الباجی بازدید و از نزدیک دردسرات این مناطق  در زمینه آب شرب و کشاورزی بررسی کردیم.

وی افزود: در بالادست آب به وفور وجود دارد اما وقتی آب می‌خواهد  به انتها یعنی پایین دست برسد چیزی برای آن‌ها باقی نمی‌ماند و این موضوع البته به صورت جدی‌تر مانند اتفاقی اســت که در حوزه مارون و زهره با آن مواجه هستیم.

اســتاندار خوزستان با بیان اینکه حاکمیت مرکزی و ملی به معنای یک چشم نگاه کردن به تمام فرزندان اســت،گفت: در حال حاضر وظیفه داریم که به همه مردم اســتان با یک دید نگاه کرده و مسئولان و مدیران ذیربط نیز مأمور به دفاع از حقوق و منافع مردم هستند.

شریعتی کمبود آب شرب را یکی از حیاتیترین دردسرات مناطق مختلف اهواز عنوان کرد و افزود: متاسفانه در برخی از مناطق آب مورد نیاز برای اســتحمام وجود ندارد و وظیفه داریم که حداقل امکانات را برای مردم تامین کنیم که این امر مستلزم همکاری و هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های ذیربط اســت.

وی با بیان اینکه موضوع آب در طول دو ســال آینده به یکی از دردسرات  اصلی تبدیل می‌شود و ضرروت دارد در این زمینه مدیریت لازم به کار گرفـــــته شود، تصریح کرد: در راســتای ساماندهی سردهنه‌ها اگر به یک و نیم میلیارد  تومان اعتبار احتیاج اســت و با این میزان اعتبار دردسرات مرتفع می‌شوند نباید از صرف این میزان هزینه دریغ کرد و باید نظم بندی شده اقدامات لازم را برای سهمیه بندی انجام و کشاورزان بالادستی نیز به سهم خود قانع و وارد نظام نوبتی شوند.

اســتاندار خوزستان خطاب به معاونت عمرانی اســتانداری گفت: معاون عمرانی جلسه‌ای را با جهاد کشاورزی، آب و برق، بخشداران شاوور و مرکزی اهواز، آبفا و فرمانداران برگزار و سهمیه بندی لازم را انجام و طبق آن عمل کند. افرادی که مانع این سهمیه بندی بودند نیز باید به دادستانی معرفی و برخورد لازم با آنها صورت بگیرد و برای ساماندهی سردهنه‌های انهار از یک و نیم میلیارد اعتبار مقدار ۵۰۰ میلیون تومان را از اســتانداری تأمین میکنیم.

در ادامه جلسه نیز درویشعلی کریمی مدیر شرکت آبفا روستایی اظهار کرد:امروز تصمیمات خوبی در جلسه گرفـــــته شد زیرا مدت‌ها بود که مردم مناطق مختلف اهواز از نبود آب شرب کافی گلایه مند بودند و با توجه به بازدید روز جمعه اســتاندار و جلسه امروز جمع بندی خوبی انجام شد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته ‌برخی مردم اســتان آب ‌برای اســتحمام هم ندارند اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.