• تاریخ : ۵ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیگر

اخیرا نسخه‌ای تولید محدود از فورد موستانگ با نام P-51 رونمایی شده اســت که ۷۲۷ اسب بخار قدرت دارد.

فورد موستانگ خودرویی اســت که نسخه‌های قدرتمند بسیاری از آن وجود دارد؛ اما تعداد اندکی از این خودروها هستند که در زمینه‌ی قدرت تولیدی موتور، توانایی رقابت با مدل Roush P-51 داشته باشند. این خودرو به یک پیشرانه‌ی هشت سیلندر V شکل به حجم ۵ لیتر مجهز اســت که یک سوپر شارژر از برند Eaton روی آن نصب شده اســت. 

685a7f00 6c55 4aa3 b7e1 a8c94795ac98 P 51؛ فورد موستانگ ۷۲۷ اسب بخاری

علاقه‌مندان این خودرو برای خریداری پکیج تیونینگ p-51 باید مبلغ ۴۲ هزار و ۵۰۰ دلار پرداخت کنند (این مبلغ را باید به قیمت خودرو اضافه کنید) و البته افزایش اسب بخار تنها بخشی از این کیت اســت؛ چون بخش دیگر آن مربوط به هندلینگ و سیستم تعلیق خودرو اســت. روی p-51 فنرهای لوله‌ای سه‌نقطه‌ای نصب شده‌اند که همراه با رینگ و تایرهای مخصوص، وزن کمتری در مقایسه با نمونه‌های متداول دارند و همین موارد سبب شده اســت عملکرد این خودرو در پیچ‌ها بهبود پیدا کند.

یک سیستم اگزوز فعال نیز در این خودرو موجود اســت که سه سطح مختلف از صدای خروجی، برای آن قابل انتخاب خواهد بود. نکته‌ی جالب سیستم اگزوز، قابلیت اســتفاده از مود شخصی (Custom) اســت که در صورت انتخاب این وضعیت می‌توانید به کمک یک برنامه که در تلفن همراه نصب می‌شود، صدای اگزوز را تغییر بدهید و صدای دلخواه خود را تولید کنید. برای این خودرو امکان انتخاب جعبه‌دنده‌ی دستی شش سرعته یا خودکار شش سرعته وجود دارد که در صورت سفارش مدل دنده دستی، سیستم ترمز خودرو نیز ارتقاء پیدا خواهد کرد.

a11f9e41 8dde 463e bba0 ae2ec2775e81 P 51؛ فورد موستانگ ۷۲۷ اسب بخاری

در داخل اتاق  p-51 شاهد اســتفاده‌ از چرم قهوه‌ای‌رنگ و پدال‌های اسپرت هستیم که متأسفانه تغییرات کابین خودرو تنها به همین دو مورد محدود شده اســت.

بیرون خودرو اما تغییرات محسوس بوده و اسپویلر و اسپیلیتر فیبر کربنی در آن اســتفاده شده اســت. رنگ‌آمیزی خودرو نیز خاص موستانگ‌های Roush اســت و نشان Roush نیز به شکل سایه‌طریقهن در داخل جلوپنجره دیده می‌شود. دیگر نکته‌ی مثبت این خودروی قدرتمند، گارانتی ۳ ســاله یا ۵۷ هزار کیلومتری اســت.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته P-51؛ فورد موستانگ ۷۲۷ اسب بخاری اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.