اعتصاب رانندگان کاميون در کره جنوبي همچنان ادامه دارد

اعتصاب رانندگان کاميون در کره جنوبي همچنان ادامه دارد

دولت کره جنوبی با رانندگان کامیون اعتصاب کننده به توافق نرسيد و رانندگان همچنان به اعتصاب خود ادامه مي دهند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از خبرگزاری رویترز  سئول اعلام کرد در حالی که اختلافات میان رانندگان کامیون ودولت کره جنوبی همچنان حل نشده اند و به همین علت دولت کره جنوبی چهارشنبه نتوانست برای پایان دادن به اعتصاب کامیون داران به توافقی دست بیابد.اعتصاب رانندگان کاميون در کره جنوبي همچنان ادامه دارد

رانندگان کامیون در کره جنوبی در روز‌های اخیر به دستورات دولت برای پایان دادن به اعتصاب گوش نداده اند و این اعتصاب باعث شده که مناطق مختلف کره جنوبی با کمبود نفت و افزایش قیمت کالا‌های اساسی مواجه بشوند. این وضع به اقتصاد کره جنوبی خسارت می‌زند.نمایندگان وزارت حمل و نقل کره جنوبی اعلام کردند دولت موضع خود را در قبال خواسته‌های رانندگان کامیون تغییر نخواهد داد. حزب حاکم در کره جنوبی موسوم به حزب قدرت مردم به اتحادیه کامیون داران این کشور که نمایندگی ۲۵۰۰۰ راننده اعتصاب کننده را برعهده دارد گفته است قبل از آن که نمایندگان مجلس این کشور لایحه را درباره خواسته‌های شان مورد بحث و بررسی قرار بدهند آن‌ها باید به اعتصاب شان پایان بدهند و به سر کارشان برگردند.خبرگزاری رویترز در ادامه گزارش خود نوشت هیچ کدام از طرف ها در کره جنوبی چه دولت و چه نمایندگان رانندگان اعتصاب کننده هنوز تاریخی را برای دور جدید گفتگو‌ها تعیین نکرده اند.

روز سه شنبه دولت سئول به ریاست سوکو یئول دستور خود مبنی بر لزوم شروع کار ۲۵۰۰ راننده را در بخش صنعت سیمان ابطال کرد. دولت کره جنوبی پیش از این گفته بود اگر این رانندگان به سرکارشان برنگردند با مجازات‌ها و تنبیه‌هایی مواجه خواهند شد.رانندگان کامیون در کره جنوبی در اعتراض به قانون حداقل حقوق، در هفتمین روز از اعتصاب سراسری هستند.اتحادیه همبستگی کامیونداران در کره جنوبی اعلام کرد طرفی که باید در این کشور به سر کار برگردد دولت و پارلمان هستند. دولت و حزب حاکم باید به سرعت دستور خود مبنی بر بازگشت سریع رانندگان کامیون به سرکارشان را ابطال بکنند، زیرا این دستور حقوق اولیه کارکنان بخش حمل و نقل با کامیون را نقض می‌کند. دولت باید گفتگو‌های صادقانه را شروع بکند.وزرات حمل و نقل کره جنوبی هم روز چهارشنبه اعلام کرد حدود ۷ هزار نفر در ۱۶ منطقه این کشور برای پیوستن به اعتصاب راهپیمایی کردند.اعتصاب جاری در بخش حمل و نقل کره جنوبی دومین اعتصاب در این بخش در کم‌تر از شش ماه گذشته است و این اعتصاب تاکنون روزانه بطور متوسط حدود ۲۲۴ میلیون دلار به اقتصاد کره جنوبی ضرر زده و به اختلال در بخش فعالیت‌های صنعتی این کشور منجر شده است.کره جنوبی چهارمین اقتصاد بزرگ منطقه آسیا محسوب می‌شود.صبح روز چهارشنبه اعلام شد بنزین حدود ۲۳ مرکز توزیع کره جنوبی به پایان رسیده است. مراکز توزیع سوخت در کلان شهر‌های کره جنوبی مانند سئول اکنون با کمبود شدید سوخت مواجه هستند.همچنین فعالیت بسیاری از مراکز ساخت و ساز کره جنوبی هم به علت نبود مواد موردنیاز در پی اعتصاب کامیون داران به شدت کاهش یافته است.وزیر حمل و نقل کره جنوبی هم روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت، در صورت گسترش اعتصاب‌ها و اگر نیاز باشد دولت دستور بازگشت رانندگان بر سرکارشان را صادر خواهد کرد.در مقابل اتحادیه‌های رانندگان کامیون در کره جنوبی اعلام کرده اند در صورت نیاز از نظر قانونی اقدامات دولت را به چالش خواهد کشید.رانندگان در کره جنوبی اگر دستور دولت را مبنی بر بازگشت به سرکارشان نادیده بگیرند با محکومیت زندان سه ساله و جریمه مالی ۲۲ هزار دلاری مواجه خواهند شد. دولت کره جنوبی اعلام کرده است تمایل ندارد قانون پرداخت حداقل حقوق به رانندگان کامیون را در این کشور بیش از سه سال تمدید بکند که این مساله با اعتراض اتحادیه کامیونداران مواجه شده و مسئولان آن تقاضا کرده اند که مدت پرداخت حداقل حقوق به رانندگان کامیون‌ها طولانی‌تر بشود.اعتصاب رانندگان کامیون - خبربان

اعتصاب رانندگان کامیون - خبربان

کامیونداران کرهجنوبی دست به اعتصاب میزنند - ایرنا

کامیونداران کرهجنوبی دست به اعتصاب میزنند - ایرنا
اعتصاب رانندگان کامیون - خبربان

اعتصاب دوباره کامیونداران در کرهجنوبی - ایسنا

اعتصاب دوباره کامیونداران در کرهجنوبی - ایسنا
زنجیره تامین در پی اعتصاب رانندگان کامیون در کره جنوبی مختل شد ... را منتشر کردهاند مبنی بر اینکه همچنان اعتراضات کامیونداران ادامه دارد.

ادامه اعتصاب کامیونداران کره جنوبی - ایسنا

ادامه اعتصاب کامیونداران کره جنوبی - ایسنا
کامیونداران کرهجنوبی دست به اعتصاب میزنند - ایرنا

اعتصاب کامیون داران حکومت را در تنگنا قرار داده است - Akhbar-Rooz

اعتصاب کامیون داران حکومت را در تنگنا قرار داده است - Akhbar-Rooz
www.irna.ir › news › کامیون-داران-کره-جنوبی-دست-ب...

اعتصاب رانندگان کامیون صادرات پلیپروپیلن و پلیاتیلن از کره ...

اعتصاب رانندگان کامیون صادرات پلیپروپیلن و پلیاتیلن از کره ...
تهران-ایرنا- کامیونداران کره جنوبی، در اعتراض به لغو قوانین حمایتی ... رانندگی خطرناک و تضمین حداقل نرخ بار برای رانندگان کامیون شده است.

اعتصاب رانندگان کامیون صحت دارد؟ - سلام نو | خبر فارسی

اعتصاب رانندگان کامیون صحت دارد؟ - سلام نو | خبر فارسی
همچنان

جدیدترینهای
منبع خبر : iribnews.ir